• birželio 24 d., Pirmadienis

Kanų šakniastiebių sodinimas į vazonus

Šiek tiek egzotikos gėlynams suteikiančias kanas pamėgome seniai – aukšti stiebai, platūs, kartais itin gražiai išmarginti lapai, ryškūs žiedai… Kovo mėnesį joms suduodame lengvą postūmį startuoti – parnešame iš patalpos, kurioje žiemojo, ir pradedame daiginti. Saulėtomis dienomis šie augalai dygsta ypač greitai.

 

 

 

 

 1. Atsineškime kanų šakniastiebius iš rūsio. Apžiūrėkime. Sveiki yra šviesios spalvos (ji priklauso ir nuo veislės). Dažnai šakniastiebio gabaliukas turi kelis pumpurus. Taip motininis šakniastiebis formuoja būsimus vaikučius. Ir dar – stambios veislės turi stambius šakniastiebius, o žemos – gerokai smulkesnius.

 1. Patikrinkime, ar nėra ligotų šakniastiebių. Paspaudykime juos pirštais. Įsitikinkime, kad nėra juodos minkštos masės. Jeigu pažeistas šakniastiebis ir turi pumpurą, pasodinus liga išplis po visą lysvę. Be to, kana nebus labai sveika ir augs gana prastai. Tad ligotus šakniastiebius išmeskime, pasilikime tik sveikus.

 1. Šakniastiebio gabaliuką aštriu peiliu padalinkime į 3–4 segmentus. Kiekviena dalis turi turėti 1–2 stiprius pumpurus. Šiek tiek patrumpinkime šaknis, jeigu reikia. Nieko tokio, jei kuris segmentas neturi šaknelių. Jos formuojasi ir pasirodo, vos tik ūglis ima augti. Pjūvių vietas galima patrinti medžio anglimi.

 1. Kanoms reikės didelio indo, nes jos turi didelę šaknų sistemą. Tiks 4 l talpos arba dar didesnis. Parinkime tokį, kuris turi drenažo skylutes, kad ant dugno neužsistovėtų vanduo. Užpildykite 2/3 indo kompostine žeme. Ją prieš sodinimą šiek tiek paliejame, kad šaknys geriau įsitvirtintų.

 1. Paimkime kanos šakniastiebio gabaliuką ir įdėkime į indą. Lengvai paspauskime. Paskleiskime šakneles.

 1. Užpildykime likusią indo dalį žeme taip, kad šaknys pasislėptų, kitaip jos džius. Nieko tokio, jei šiek tiek šakniastiebio kyšo.

 1. Vėl paliekime. Žemė inde turi būti šiek tiek drėgna, o ne šlapia. Kol kanos pradės dygti, vazonėlius laikykime šviesioje, apie 15 ºC šilumos vietoje. Tinka įstiklintas balkonas. Kanos iš ramybės būsenos pereis į aktyvią stadiją.

 1. Po kelių savaičių pasirodys žali ūgliukai. Dar po kurio laiko susisukę lapeliai išsitiesins. Išleidusios po vieną lapą kanos pradedamos tręšti mineralinėmis trąšomis. Praėjus šalnų pavojui, galėsime jas pasodinti gėlyne.

 

Pixabay nuotr.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Greenworks

Šiandien

 • Birželio 24, pirmadienis.
 • Saulė teka 04:43, leidžiasi 22:00.
 • Mėnulis teka , leidžiasi 06:38.
 • Mėnulis Vandenyje 06:14, dylantis, III ketvirtis. Pilnatis birželio 22 d.
 • Janina, Jonas, Jonė, Jonis, Eiviltas, Eiviltė, Žaneta (Žana), Žanas
 • Joninės (Rasų šventė).
 • Žiedų diena. Genėkite, tręškite peržydėjusius krūmus, vaiskrūmius. Daugiametes gėles apkaupkite ir patręškite, kad sukrautų daug žiedų. Rūgščią žemę mėgstančius augalus (rododendrus, erikas, šilauoges) patręškite specialiomis trąšomis ar palaistykite parūgštintu vandeniu. Iš pradžių palaistykite paprastu vandeniu, o paskui parūgštintu.
 • Jei per Jonines lyja, tai rugpjūtis bus šlapias.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kaip gaunate „Sodo spalvas“?

Įvykių kalendorius