• balandžio 20 d., Šeštadienis

Narcizai: kaip prižiūrėti svogūnėlius?

Nors ankstyvą pavasarį pražydusių narcizų išvysime kiekviename gėlynėlyje, jie nėra tokie populiarūs kaip tulpės. Manoma, kad jų net prižiūrėti nereikia, bet ne visai taip…

Skirtingai nei tulpių, narcizų svogūnėliai daugiamečiai. Šaknys išauga iki 80 cm ilgio. Jas pažeidus, ima augti naujos, todėl, nors ir nerekomenduojama, prireikus narcizus galima persodinti ir vegetacijos metu. Iškasami jie tik pageltus ir suglebus lapams, birželio pabaigoje ar liepos pradžioje. Svarbu nepavėluoti, nes jau po poros savaičių nuo ramybės pradžios ims augti naujos šaknys.

Iškasti svogūnėliai išskirstomi ir iškart persodinami į iš anksto paruoštą naują vietą. Jei turite daugiau laiko ir kantrybės, juos bent pusdienį padžiovinkite pavėsyje, skersvėjyje. Teigiama, kad saulėje sutrūkinėja lukštai, užpuola svogūninės musės. Visgi lukštams kenkia ne saulė, o karštis, todėl svogūnėliai „iškeps“ tik tuomet, jei paliksite ilgesniam laikui kankinančioje atokaitoje. Atviroje vietoje jiems nieko neatsitiks.

Saulė netgi naudinga – ji nepalanki įvairiausioms bakterijoms ir grybeliams. Be to, kelias valandas atviroje vietoje pragulėjusius svogūnėlius lengviau nuvalyti, nes lapų ir šaknų likučiai suspėja sudžiūti, o purvas nubyra. Apdžiovinti laikomi gerai vėdinamoje patalpoje, apie 20 ˚C temperatūroje. Į dirvą sodinami anksti, dar rugpjūčio mėnesį. Priežastis paprasta: narcizų svogūnėliai labai ilgai šaknijasi. Jeigu žemė sausa, vagutes ar duobutes būtina gausiai palaistyti. Kaip ir kitoms svogūninėms gėlėms, narcizams galioja trijų svogūnėlių taisyklė.

Pati dažniausia, nesėkmę lemianti klaida – per seklus sodinimas: ne sykį teko regėti gėlynuose styrančius apšalusius ar sudžiūvusius narcizų svogūnėlių, pasodintų pačiame dirvos paviršiuje, kaklelius. Iš tiesų stambius svogūnus derėtų sodinti 15–25 cm (kastuvo) gylyje!

Tinkamai pasodinti narcizai sparčiau šaknijasi (giliau ir drėgmės visada daugiau), mažiau jautrūs šalčiams (papildomai pridengti žiemai dažniausiai nereikia). Nors jie sudygsta vėliau, nei sekliai augantys, tačiau būna tvirtesni, stambesniais žiedais.

 

Pexels nuotr.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

  • Balandžio 20, šeštadienis.
  • Saulė teka 06:04, leidžiasi 20:33.
  • Mėnulis teka 16:36, leidžiasi 05:23.
  • Mėnulis Mergelėje, pilnėjantis, II ketvirtis. Priešpilnis balandžio 15 d.
  • Gostautas, Eisvydė, Marcijonas, Agnė (Agnetė), Traidenis
  • Kinų kalbos diena.
  • Šaknų diena. Sėkite ir sodinkite visas daržoves, gėles, vijoklius, medžius, krūmus, gyvatvores, sodinukus, ūglius, daigus, persodinkite kambarines ir balkonines gėles. Sėkite veją. Dauginkite dalindami, šaknydindami. Dirbkite žemę, purenkite, kaupkite. Nerekomenduojama sėti ir sodinti gūžinių salotų, genėti gyvatvorių, tręšti, sandėliuoti ir konservuoti daržovių, vaisių.

Populiariausi straipsniai

darzoviuseklos
Baumera

Sekite mus

e-seklos

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kaip gaunate „Sodo spalvas“?

Įvykių kalendorius