• liepos 27 d., Šeštadienis

Narcizai: priežiūra namuose

Ką pirmiausia padaryti namuose? Patikrinkite substrato drėgmę kiekviename vazonėlyje. Pražydinami augalai dažniausiai sodinami į labai nedidelius vazonėlius ir lengvą durpių arba smėlio substratą. Jie turėtų būti kasdien laistomi. Išdžiūvusius augalus 15 minučių iki vazonėlių kraštų pamerkite į kambario temperatūros vandenį, kad visas substratas gerai prisisotintų drėgmės.

Mažuose vazonėliuose neišsiteks augalų šaknys, o po kelių dienų namuose jos bus dar ilgesnės. Kurdami kompozicijas pagalvokite, kur tos šaknys drieksis. Jei liks ore – augalai greitai džius. Tad aplink vazonėlį ir po juo verta pakloti drėgnų samanų, papilti smėlio ar akmenukų ir vandens.

 

 

 

Ar ilgai išsilaikys narcizų žiedai? Šių augalų žydėjimo trukmė priklauso nuo keleto dalykų. Pirmiausia – nuo jų amžiaus. Jei pirksite vazonėlius su dar visiškai neišsiskleidusiais pumpurais, galite tikėtis dvi savaites truksiančio žydėjimo. Jau prasiskleidę žiedai namuose laikysis trumpiau.

Kitas labai svarbus veiksnys – aplinkos temperatūra. Narcizai yra pavasarinės gėlės, vadinsi, prisitaikę augti ir žydėti gaiviu, nelabai šiltu oru. Palankiausia temperatūra – 12–15 ºC. Šiltame kambaryje jie peržydi gerokai greičiau.

Visi lauko augalai mėgsta drėgnesnį orą. Šiltame sausame kambaryje žiedlapių krašteliai gan greitai ima džiūti, nors substratas būna pakankamai drėgnas. Labai gerai, jei šalia galite padėti padėklų su vandeniu ar drėgnomis samanomis ir taip drėkinti orą.

Išmesti ar pasilikti? Jei apsisprendėte narcizus pasilikti ir auginti toliau, nukirpkite peržydėjusius žiedus, o lapus palikite. Jei yra galimybė, neardydami ir nenulauždami šaknų juos kuo greičiau persodinkite į didesnius vazonėlius su derlinga kompostine žeme. Reguliariai laistykite ir negailėkite trąšų. Padėkluose vandens nepalikite.

Maždaug po 1–1,5 mėnesio lapai pradės pamažu gelsti. Dabar prasideda narcizų ramybės periodas. Laistykite vis mažiau, bet žemės neperdžiovinkite. Tręšti nebereikia. Patraukite vazonus į nuošalią vietą, kad džiūstantys lapai negadintų vaizdo. Balandžio mėnesį, jei nėra šalnų, juos jau galima laikyti lauke, šiltnamyje ar balkone.

Narcizų ramybės periodas nėra toks ilgas kaip kitų svogūninių gėlių (krokų, tulpių ir pan.). Nudžiūvus lapams, svogūnėlius išimkite iš vazono ir padėkite gerai vėdinamoje nekarštoje vietoje. Net ir ramybės periodu narcizai nemėgsta didelės kaitros, jų nereikėtų laikyti saulės spinduliuose. Geriausia, jei laikomi apie 20 ºC patalpoje.

Tinkamiausias narcizų sodinimo laikas sode – rugpjūčio antroji pusė ir rugsėjo pradžia. Jei pastebėsite, kad anksčiau pradeda augti šaknys, nelaukite ir kuo greičiau sodinkite į žemę. Narcizai šaknijasi gan lėtai, ypač pasodinti į vasarą įšilusią žemę. Kišti juos reikėtų giliau nei tulpes – 15–20 cm gylyje.

Nesitikėkite, kad kitą pavasarį šie narcizai pražys. Leiskite jiems porą metų augti toje pačioje vietoje. Kasmet 2–3 išoriniai maitinamieji lukštai pasensta ir virsta sausais dengiamaisiais, o viduryje auga nauji.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

  • Liepos 27, šeštadienis.
  • Saulė teka 05:21, leidžiasi 21:29.
  • Mėnulis teka 23:29, leidžiasi 13:36.
  • Mėnulis Jautyje 20:23, dylantis, III ketvirtis. Pilnatis liepos 21 d.
  • Natalija, Svalia, Žintautas, Žintautė, Sergijus, Panteleonas, Subartas
  • Šaknų diena. Galima krauti komposto krūvas, vežti ir kratyti mėšlą, sodinti šakniavaisius, juos tręšti. Imkite derlių, kurį reikės džiovinti, ilgam laikymui. Naikinkite dirvožemyje gyvenančius kenkėjus. Rinkite vaistinių augalų šaknis; iš jų paruošti preparatai šią dieną yra ypač veiksmingi. Skinti gėles, gerai laikysis vandeny. Nepalanki diena sodinti gūžines salotas, ruošti malkas, konservuoti, virti uogienes, sandėliuoti, krauti derlių.
  • Jei voras tinklą pina, bus giedra.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kaip gaunate „Sodo spalvas“?

Įvykių kalendorius