• birželio 24 d., Pirmadienis

Narcizai: priežiūra namuose

Ką pirmiausia padaryti namuose? Patikrinkite substrato drėgmę kiekviename vazonėlyje. Pražydinami augalai dažniausiai sodinami į labai nedidelius vazonėlius ir lengvą durpių arba smėlio substratą. Jie turėtų būti kasdien laistomi. Išdžiūvusius augalus 15 minučių iki vazonėlių kraštų pamerkite į kambario temperatūros vandenį, kad visas substratas gerai prisisotintų drėgmės.

Mažuose vazonėliuose neišsiteks augalų šaknys, o po kelių dienų namuose jos bus dar ilgesnės. Kurdami kompozicijas pagalvokite, kur tos šaknys drieksis. Jei liks ore – augalai greitai džius. Tad aplink vazonėlį ir po juo verta pakloti drėgnų samanų, papilti smėlio ar akmenukų ir vandens.

 

 

 

Ar ilgai išsilaikys narcizų žiedai? Šių augalų žydėjimo trukmė priklauso nuo keleto dalykų. Pirmiausia – nuo jų amžiaus. Jei pirksite vazonėlius su dar visiškai neišsiskleidusiais pumpurais, galite tikėtis dvi savaites truksiančio žydėjimo. Jau prasiskleidę žiedai namuose laikysis trumpiau.

Kitas labai svarbus veiksnys – aplinkos temperatūra. Narcizai yra pavasarinės gėlės, vadinsi, prisitaikę augti ir žydėti gaiviu, nelabai šiltu oru. Palankiausia temperatūra – 12–15 ºC. Šiltame kambaryje jie peržydi gerokai greičiau.

Visi lauko augalai mėgsta drėgnesnį orą. Šiltame sausame kambaryje žiedlapių krašteliai gan greitai ima džiūti, nors substratas būna pakankamai drėgnas. Labai gerai, jei šalia galite padėti padėklų su vandeniu ar drėgnomis samanomis ir taip drėkinti orą.

Išmesti ar pasilikti? Jei apsisprendėte narcizus pasilikti ir auginti toliau, nukirpkite peržydėjusius žiedus, o lapus palikite. Jei yra galimybė, neardydami ir nenulauždami šaknų juos kuo greičiau persodinkite į didesnius vazonėlius su derlinga kompostine žeme. Reguliariai laistykite ir negailėkite trąšų. Padėkluose vandens nepalikite.

Maždaug po 1–1,5 mėnesio lapai pradės pamažu gelsti. Dabar prasideda narcizų ramybės periodas. Laistykite vis mažiau, bet žemės neperdžiovinkite. Tręšti nebereikia. Patraukite vazonus į nuošalią vietą, kad džiūstantys lapai negadintų vaizdo. Balandžio mėnesį, jei nėra šalnų, juos jau galima laikyti lauke, šiltnamyje ar balkone.

Narcizų ramybės periodas nėra toks ilgas kaip kitų svogūninių gėlių (krokų, tulpių ir pan.). Nudžiūvus lapams, svogūnėlius išimkite iš vazono ir padėkite gerai vėdinamoje nekarštoje vietoje. Net ir ramybės periodu narcizai nemėgsta didelės kaitros, jų nereikėtų laikyti saulės spinduliuose. Geriausia, jei laikomi apie 20 ºC patalpoje.

Tinkamiausias narcizų sodinimo laikas sode – rugpjūčio antroji pusė ir rugsėjo pradžia. Jei pastebėsite, kad anksčiau pradeda augti šaknys, nelaukite ir kuo greičiau sodinkite į žemę. Narcizai šaknijasi gan lėtai, ypač pasodinti į vasarą įšilusią žemę. Kišti juos reikėtų giliau nei tulpes – 15–20 cm gylyje.

Nesitikėkite, kad kitą pavasarį šie narcizai pražys. Leiskite jiems porą metų augti toje pačioje vietoje. Kasmet 2–3 išoriniai maitinamieji lukštai pasensta ir virsta sausais dengiamaisiais, o viduryje auga nauji.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Greenworks

Šiandien

  • Birželio 24, pirmadienis.
  • Saulė teka 04:43, leidžiasi 22:00.
  • Mėnulis teka , leidžiasi 06:38.
  • Mėnulis Vandenyje 06:14, dylantis, III ketvirtis. Pilnatis birželio 22 d.
  • Janina, Jonas, Jonė, Jonis, Eiviltas, Eiviltė, Žaneta (Žana), Žanas
  • Joninės (Rasų šventė).
  • Žiedų diena. Genėkite, tręškite peržydėjusius krūmus, vaiskrūmius. Daugiametes gėles apkaupkite ir patręškite, kad sukrautų daug žiedų. Rūgščią žemę mėgstančius augalus (rododendrus, erikas, šilauoges) patręškite specialiomis trąšomis ar palaistykite parūgštintu vandeniu. Iš pradžių palaistykite paprastu vandeniu, o paskui parūgštintu.
  • Jei per Jonines lyja, tai rugpjūtis bus šlapias.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kaip gaunate „Sodo spalvas“?

Įvykių kalendorius