• birželio 13 d., Ketvirtadienis

Smėlio dėžė su rampa

Viskas prasidėjo nuo gražios idėjos pagaminti vaikams paprastą, kvadratinę smėlio dėžę, nedidesnę nei 2 m x 2 m, kuri pakeistų jau esamą plastikinę 1 m skersmens dėžę, vargiai talpinusią 2 mažamečius vaikus. Neilgai trukus ši idėja persikėlė ant popieriaus lapo, bet vaizdas netenkino: žinojau, kad galiu pagaminti kažką įdomesnio ir taip nustebinti vaikus.

 

 

 

 

Po kelių eskizų ir kelių kavos puodelių supratau, kad būtų įdomu pagaminti smėlio dėžę, kuri turėtų ir laisvalaikio zoną. Taigi, nieko nelaukęs, prie esamo smėlio dėžės eskizo pripiešiau ir terasą. Vaizdas buvo geresnis, bet vis dar netenkino. Galvojau toliau…

 

Kaip privilioti vaikus į lauką?

Pradėjau mąstyti plačiau – kaip būtų įmanoma vaikus atitraukti nuo telefonų bei televizorių ir išlaikyti juos lauke, gryname ore, kuo ilgesnį laiką? Pamaniau, jog būtų įdomi idėja, jei vaikai galėtų naudoti savo turimą vaikišką techniką bei transporto priemones terasoje, prie smėlio. Eskize tuojau atsirado ir 1 m ilgio rampa, pakankamai plati ir nuožulni, kad užvažiuotų visos vaikų transporto priemonės. Kadangi terasą suplanavau pakelti į 30 cm aukštį nuo žemės, nebuvo pamirštas ir saugumas – natūraliai atsirado ir neaukšta 75 cm arkos formos tvorelė, kuri tapo ir puikia apsauga nuo vėjo.

 

Medienos pasirinkimas

Supratau, kad eskizas užbaigtas, nes terasa atrodė išbaigta bei gerai apgalvota. Pirmu taikymu pajudėjau į statybinių prekių parduotuvę apsirūpinti mediena. Visos terasos plotas, įskaitant smėlio dėžę, buvo 9 kv. m, smėlio dėžė – 3,5 kv. m, rampa – 1 kv. m. Tad terasinių lentų reikėjo tik 6,5 kv. m plotui padengti. Nusprendžiau naudoti maumedžio lentas (visi juk jas naudoja ir rekomenduoja, kuo gi aš blogesnis?). Nesu ekspertas, tad rinkausi, ką radau parduotuvėje, – 13,5 cm pločio ir 2,8 cm storio terasines lentas. Tvoros stulpams pasirinkau 10 cm x 10 cm pušinius tašus, karkaso gamybai – 4,5 cm x 9,5 cm lentas, tvorelės skersiniams bei tvoralentėms – 2 cm x 9,5 cm neobliuotas statybines pušines lentas. Šis projektas skirtas neilgalaikiam naudojimui, tad rinkausi neimpregnuotą medieną, kad atlaikytų bent 3 metus.

 

Tekstas ir nuotraukos – Žydrūno Jokūbausko.

Visą straipsnį skaitykite „Mano sodybos“ 2022 m. birželio mėnesio numeryje.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Greenworks

Šiandien

  • Birželio 13, ketvirtadienis.
  • Saulė teka 04:42, leidžiasi 21:56.
  • Mėnulis teka 12:04, leidžiasi 01:40.
  • Mėnulis Mergelėje, pilnėjantis, I ketvirtis. Jaunatis birželio 6 d.
  • Antanas, Antanina, Skalvė, Dainius, Akvilina, Kunotas
  • Šv. Antano diena. Šienapjūtė. Tarptautinė albinosų diena.
  • Šaknų diena. Tinkamas metas sėti, sodinti daržoves, kurios derlių augina virš žemės, medžius, krūmus, gyvatvores, sodinukus, ūglius, braškes, persodinti kambarines ir balkono gėles, sėti veją. Netinkamas metas sėti ir sodinti gūžines salotas, genėti gyvatvores, tręšti, sandėliuoti ir konservuoti daržoves, vaisius.
  • Daug boružių – geras rugių derlius.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kaip gaunate „Sodo spalvas“?

Įvykių kalendorius