Sodo apšvietimas: kai gera sugrįžti namo

Ilgos žiemos naktys – ramybės ir poilsio metas. Tačiau, priešingai nei lapus numetusiems medžiams ar iki pavasario įmigusiems lokiams, žmonėms ir tamsiuoju metų laiku norisi daugiau aktyvumo. Bet diena taip greitai pasibaigia! „Sodo apšvietimas suteikia nuostabią galimybę savo aplinka džiaugtis ir tamsiuoju metų laiku. O jam įrengti tereikia svajonių ir noro“, – sako UAB „SODO“ ir esodo.lt direktorius Ramūnas Rėderis.

 

 

Mėgiamas Pietų kraštuose

Seniai įpratome prie apšviestų gatvių, viešųjų erdvių. Tačiau privačių valdų apšvietimas tamsiuoju paros metu vis dar kelia abejonių. „Pusiau juokais galima sakyti, kad žmonės dirbtinį aplinkos apšvietimą pradėjo naudoti labai seniai – nuo tada, kai atrado ugnį. Juk ant piliakalnų kūrendavo laužus siekdami pranešti kitiems apie užpuolimą. Aišku, iš toli pirmiausia būdavo matomi dūmai“, – juokiasi R. Rėderis ir patikslina, kad juokai juokais, bet kaip ir tada, taip ir dabar apšviesta valda suteikia saugumo. Šviesa aplink namą padeda apsisaugoti nuo nekviestų svečių – jiems nepavyks praslysti nepastebėtiems ar jie tiesiog bus suklaidinti ir pamanys, kad kažkas yra namuose.

„Užsienio šalyse lauko apšvietimas įprastas. Bene populiariausias – JAV, paskui – Europoje, pirmiausia pietų kraštuose. Mes geografiškai esame toli nuo pusiaujo, todėl vasarą dienos būna ilgos, o žiemą trumpos. Kuo arčiau pusiaujo, tuo mažiau skirtingais sezonais keičiasi dienos ir nakties trukmė. Pietuose net vidurvasarį temsta, mūsų požiūriu, gana anksti, 18–19 valandą. O žmonės ten labai mėgsta aktyvų vakarinį gyvenimą. Pavyzdžiui, italai iki 20 valandos net nesėda vakarieniauti. Todėl aplinkos apšvietimas yra toks pat svarbus kaip ir namų, retas be jo apsieina.“

Kuo toliau, tuo labiau ir lietuviai rūpinasi apšviesti savo valdas. Dažnas iš jų keliaudamas po pietų kraštus ir matydamas vakare spalvotas palmes įvertina lauko apšvietimo privalumus. Tada gimsta pirminė mintis ką nors panašaus įsirengti. Bet dažniausiai galutinį sprendimą nulemia informacija, rasta internete, atsiliepimai socialiniuose tinkluose ir ypač gyvas pavyzdys, t. y. lauko apšvietimą įsirengę kaimynai.

 

Visą straipsnį skaitykite „Sodo spalvų“ 2024 m. sausio mėnesio numeryje.

 

Giedrės Rymeikės tekstas

Ramūno Rėderio vizualizacijos

#SodoSpalvos; #SodoApšvietimas; #ApšvietimoNaujienos;

 

 


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Sekluva II

Šiandien

  • Kovo 4, pirmadienis.
  • Saulė teka 07:01, leidžiasi 18:02.
  • Mėnulis teka 03:53, leidžiasi 09:38.
  • Mėnulis Ožiaragyje 23:15, dylantis, IV ketvirtis. Delčia kovo 3 d.
  • Daina, Daugvyda, Daugvydas, Kazimiera (Kazė), Kazimieras (Kazys), Vaclava (Vacė), Girmantė
  • Lietuvos globėjo šv. Kazimiero diena. Varnėnų diena. Pasaulinė inžinerijos darniam vystymuisi diena
  • Vaisių diena tęsis iki vidurnakčio. Sėkite ar persodinkite gumbinius salierus, petražoles, geltekles, porus. Tręškite augalus, vežkite mėšlą. Jei nešąla, genėkite vaiskrūmius ir vaismedžius. Tvarkykite, valykite rūsius.
  • Nuo Kazimiero jautis vėžėje atsigeria, vieversys išgieda pirmą giesmę ir sniegas ima tirpti dar sparčiau.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

SS
e-seklos

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kaip gaunate „Sodo spalvas“?

Įvykių kalendorius