Veja, rožynas, alpinariumas kovo mėnesį
Kovo darbai rožyne
Žiemines dangas nuo rožių reikia nuimti palaipsniui, per kelis kartus. Visai atidengti jas galima kai nebegresia stiprūs šalčiai. Tai daryti patariama apsiniaukusią dieną, kad saulės spinduliai nepaveiktų bundančių pumpurų.
Apžiūrėkite, ar nėra pajuodusių, sergančių ir sausų šakelių. Tokias tuoj pat iškirpti reikia iki sveikos medienos.
Kai neprognozuojami stipresni šalčiai, laipiojančių augalų stiebus pakelkite ant atramų. Krūmais augančias rožes formuokite taisyklingais kupolais. Besidriekiančias nukreipkite į norimą pusę.
Bundantis alpinariumas
Daugiausia šilumos gauna pietinės atšlaitės. Tik ten ir drėgmės išsilaiko mažiausiai. Kartais reikėtų patikrinti, ar sausu oru ten neišdžiūvo žemė.
Apžiūrėkite visžalius alpinariumo augalus. Viksvos, puskrūmiai gali turėti daug sausų lapų. Kol neprasidėjo vegetacija, metas juos apkarpyti.
Pirmosios svogūninės gėlės netruks išskleisti žiedus. Patikrinkite, ar mulčias netrukdo kaltis daigeliams, paberkite trąšų.
Grėbstykite veją
Nutirpus sniegui, nuo vejos surinkite per žiemą nukritusias šakas, sugrėbkite vėjo atneštus lapus. Kai išeina pašalas ir pradžiūva žemė, reikia giliai išgrėbstyti, iššukuoti žolyną. Ši procedūra, atrodo, išretina veją, bet iš tikrųjų pašalinus negyvus lapelius ir stiebelius, sudaromos geresnės sąlygos žolynams vystytis.
Jei žoles nori užgožti samanos, pabarstykite specialių trąšų su samanas naikinančiais priedais.
Sodo lianos
Apsiniaukusią nešaltą dieną nuimkite dangas nuo stambiažiedžių raganių, visžalių sausmedžių.
Kai nusistovi teigiama temperatūra, stambiažiedes raganes pakelkite, stiebus paskleiskite ant atramų. Šį darbą taip pat geriau atlikti apsiniaukusią dieną.
Be priedangos žiemojusias rūšines raganes irgi reikia praretinti, tolygiai paskleisti ant atramų.
Jei auginate gebenes, pavasarį apžiūrėkite, ar nėra apšalusių lapų ir viršūnių. Po sniegu jos dažniausiai peržiemoja labai gerai, bet užlipusios ant sienų ir medžių gali iš dalies apšalti. Nukirptos gebenės greitai vėl atželia.