• liepos 20 d., Šeštadienis

Klausk specialisto

380 klausimų.
Auksė parašė gegužės 29, 2016:
Kodėl šiltnamyje gelsta agurkai, lapai pradeda geltonuoti, o ridikėliai išeina į lapus. Žemė pakeista. Gal įtakos turi šalia augantis kaštonas?
Atsakymas:

Ridikėliai augina lapus, kai šiltnamyje būna per aukšta temperatūra. Agurkai taip pat gali gelsti auginami netinkamoje temperatūroje, esant nesubalansuotam tręšimui. Nežinome, kokio dydžio ir kokiu atstumu nuo šiltnamio auga kaštonas, todėl apie jo įtaką nespėliosime.

 

Modestas parašė gegužės 26, 2016:
Ar galima citrinmedžio lapus naudoti arbatai? Kokios dar lapų panaudojimo galimybės?
Atsakymas:

Nedideliais kiekiais citrinmedžių lapai naudojami kaip aromatą suteikiantys priedai. Piktnaudžiauti jais nereikėtų, nes gali sukelti alergines reakcijas. Internete galite rasti įvairių receptų, net suktinukų su citrinmedžių lapais.

Roma parašė gegužės 26, 2016:
Kaip iš sėklų užsiauginti alstromeriją?
Atsakymas:

Alstromerijų sėkloms reikalinga temperatūrų kaita. Paprasčiausia jas sėti į dėžutes 0,5 cm gylyje. Užberiamos smėliu ar puriu vermikulitu. Sudrėkinta daiginimo dėžutė apgaubiama polietileno maišeliu ir laikoma šiltoje vietoje (2025 °C) tris savaites. Vėliau trims savaitėms perkeliama į šaldytuvo lentyną (apie 5 °C). Po to vėl laikoma kambario temperatūroje, sudygsta per mėnesį.

Nijolė parašė gegužės 26, 2016:
Patarkite prašau, kuo gelbėti pomidorus, susirgusius šviesmarge.
Atsakymas:

Pomidorų šviesmargė – grybų sukeliama liga. Optimalios sąlygos ligai vystytis – apie 25 °C temperatūra ir didelė oro drėgmė. Taigi reiktų kuo dažniau vėdinti šiltnamį, o pomidorus nupurkšti fungicidais. Derėjimo metu reiktų reguliariai išrinkti sergančias augalų dalis, o pasibaigus derėjimui – pašalinti visas pomidorų liekanas ir pasitaikiusias piktžoles.

Vida parašė gegužės 25, 2016:
Per kiek laiko suveikia „Roundup Express“ ir kada jau galima arti?
Atsakymas:

Herbicidas „Roundup Express“ yra skirtas piktžolių naikinimui tarp šaligatvio plytelių, pakelėse, sodo takeliuose, palei tvoras, sienas, o ne ariamuose plotuose. Nupurškus augalus, poveikis pastebimas jau po 6 valandų. Naujus augalus galima sėti arba sodinti po 7 dienų.

Plačiau skaitykite: čia

Edita parašė gegužės 25, 2016:
Šilauoges pasodinome į 50 cm gylio ir 60 cm skersmens duobes. Duobes iškasėme kietame juodžemyje. Ar ne per mažas duobės skersmuo? Gal reikėtų praplatinti?
Atsakymas:

Didesnė duobė augalui visada geriau už mažesnę. Jei augalai dar nepasodinti, duobes galite dar šiek tiek (1020 cm) padidinti. Bet labai svarbu, kad jas pripildytumėte šilauogėms tinkamo substrato ir ateityje palaikytumėte tinkama drėgmę bei pH.

Birutė parašė gegužės 25, 2016:
Sodyboje auginu daug įvairių veislių rožių krūmų. Eilę metų džiugino puikiais žiedais. Rudenį nupjaudavau, užpildavau durpių ir apdengdavau eglišakėmis (kai pradėdavo šalti), jokių bėdų nebuvo. Šiemet beveik visos žuvo – pajuodo krūmeliai, o kiti visai sausi, vienas kitas daigelis dar bando lįsti. Kas joms atsitiko?
Atsakymas:

Po šios žiemos daug kur nukentėjo rožynai, nes sausio mėnuo buvo tikrai šaltas. Sausas rožių šakas reiktų trumpai nukirpti, žemę apie šaknis atsargiai supurenti ir laukti atžalų. Joms pasirodžius, atželiančias rožes palaistykite trąšų tirpalu, rūpestingai prižiūrėkite.

Svetlana parašė gegužės 25, 2016:
Dar jaunus pomidorus užpuolė maži, žalsvi vabaliukai, kaip pleiskanos. Pomidorų lapai gelsta, augaliukas nyksta. Ką daryti? Gal purkšti kuom reikia?
Atsakymas:

„Maži žali vabaliukai“ tikriausiai yra amarai. Juos būtina naikinti. Tinka purkšti įvairūs insekticidai, kalio muilo „Žaliasis“ tirpalas, stiprūs česnako ar tabako nuovirai.

Rolanda parašė gegužės 25, 2016:
Ką galima mulčiuoti su lapuočių medžių pjuvenomis?
Atsakymas:

Lapuočių medžių pjuvenos tinka ir daržui, ir gėlynui. Neturėtų būti naudojamos tik tose vietose, kur pjuvenas lengvai nupučia vėjas (šlaituose ar prie vandens telkinių).

Danutė parašė gegužės 25, 2016:
Antrą kartą persodinau petunijas, daigeliai labai gražūs, tvirti, krūmijasi, bet nekrauna žiedų, kodėl? Parduotuvėse daug silpnesni daigeliai, o jau turi vieną kitą žiedelį.
Atsakymas:

Petunijoms reikalinga saulėta vieta ir žydėjimą skatinančios fosforo trąšos. Paprasčiausias būdas būtų jas kas savaitę laistyti žydinčioms gėlėms skirtų trąšų tirpalu.

Vaidas parašė gegužės 25, 2016:
Savo darže stengiuosi daržoves auginti ekologiškai – nenaudoju trąšų, į tarpus tarp lysvių pilu nupjautą vejos žolytę. Tačiau veją kaip priklauso pavasarį, vasarą ir rudenį tręšiu įprastomis vejų trąšomis. Tad iškilo klausimas ar su nupjauta veja nepersineša ir vejoje naudotos trąšos? Ar galima patręštos vejos žolę pilti į daržą?
Atsakymas:

Patręštoje vejos žolėje susikaupia palyginti nedideli trąšų kiekiai, o kai ta vejos žolė supūva, organinės medžiagos išsiskaido iki augalams prieinamų paprastų junginių – tai būna tokie maži trąšų kiekiai, kad jie beveik neturi įtakos Jūsų auginamoms daržovėms.

Renata parašė gegužės 25, 2016:
Pievelėje atsirado daug šungrybių. Kaip juos išnaikinti?
Atsakymas:

Grybų vaisiakūnius surinkite grėbliu ir užkaskite. Jų išplitimo vietas galite sulaistyti iš laistytuvo fungicidų tirpalu. Bet žemėje esanti grybiena nėra ilgaamžė, po 2-3 metų ji pati sensta ir sunyksta. Svarbu neleisti grybams barstyti sporų ir plisti.

Erika parašė gegužės 25, 2016:
Kaip išnaikinti svarainius?
Atsakymas:

Svarainius iškasti labai sunku. Dabar nukirpkite jų šakas, kiek pavyks, išraukite su šaknimis. Kai pasirodys jaunos atžalos, apipurkškite herbicidais. Galbūt purkšti reiks kelis kartus, kol visi svarainiai bus išnaikinti.

Albina parašė gegužės 25, 2016:
Prieš savaitę Olandijoje įsigijau tulpių svogūnėlių. Prašau patarkit kaip man juos išlaikyti iki rudens, kol galėsiu sodinti į žemę rudenį.
Atsakymas:

Tulpių svogūnėlius labai lengva išlaikyti sudėtus į popierinius maišelius arba dėžutes kambario temperatūroje. Svarbu, kad jie nebūtų uždaryti polietileniniuose maišeliuose. Sode juo sodinkite rugsėjo antroje pusėje – spalio pradžioje.

Rita parašė gegužės 25, 2016:
Tujas mulčiavau nupjauta žole, bet po kiek laiko pakėlus žolę ten radau daug storų, didelių, baltų kirminų. Ar galėjo būti nuo žolės? Ta žolė jau papuvusi, ar reikia ją pašalinti?
Atsakymas:

Nežinome, kokių „kirminų“ Jūs ten radote. Jie tikrai ne nuo žolės. Tai gali būti kokios nors žemėje gyvenančios lervos. Pūvanti žolė yra trąša tujoms, net ir tokia ji išsaugo dirvos drėgmę.

Svetlana parašė gegužės 24, 2016:
Kodėl gelsta žieminių česnakų apatiniai lapai? Ką daryti? Supurenau žemę ir bijau, kad neužaugs česnakų galvos. Kodėl ir ką daryti – ar reikia purkšti, ar patręšti?
Atsakymas:

Česnakų lapai gali gelsti dėl daugelio priežasčių. Tai gali būti ir maisto medžiagų trūkumas, ir ligos, ir kenkėjai. Reiktų įvertinti sodo dirvožemį, apžiūrėti bent kelių česnakų šaknis.

Kotryna parašė gegužės 24, 2016:
Kodėl riečiasi šiltnamyje augančių pomidorų lapai?
Atsakymas:

Pomidorų lapai riečiasi dėl įvairių priežasčių, esant nepastoviai temperatūrai ir drėgmei, ypač kai aukšta temperatūra ir sausas oras. Lapai gali suktis į vamzdelį, kai trūksta maisto medžiagų, ypač fosforo ir kalio bei mikroelementų – sieros, boro, vario.

Jolita parašė gegužės 17, 2016:
Pasodinau agurkus ir juos laikau namie ant palangės. Ir po savaitės išaugo žali kotų lapeliai, ilgi kotai. Kodėl jie ilgi?
Atsakymas:

Daigai ištįsta, kai gauna per mažai šviesos, per aukšta temperatūra arba nėra skirtumo tarp dienos ir nakties temperatūros.

Ema parašė gegužės 17, 2016:
Kaip išnaikinti skruzdėles įsikūrusias šiltnamyje ir gėlių vazonuose lauke?
Atsakymas:

Sodo prekių parduotuvėse rasite barstomų insekticidų skruzdėlėms naikinti. Taip pat yra daug naminių priemonių. Skruzdėlės nepakenčia pelenų, smulkintų česnakų, maltos kavos ir daug kitų aštriai kvepiančių produktų.

Henrikas parašė gegužės 17, 2016:
Norėčiau sužinoti apie pupelinį grūdinuką. Kada deda kiaušinėlius į pupeles, pupas? Kaip nuo jo apsaugoti pupeles, pupas, kuo reikėtų purkšti ir kokiu augimo laikotarpiu?
Atsakymas:

Pupeles gadina grūdinuko lervos. Jos apie 1,5 mėnesio vysosi pupelių viduje. Paprasčiausias būdas – išgliaudytas pupeles laikyti vėsiai – ne aukštesnėje kaip 10 ºC temperatūroje, arba prieš sandėliuojant valandą pakaitinti  60 ºC, kad žūtų visi sudėti kiaušinėliai.

(Visited 54 times, 20 visits today)

Šiandien

  • Liepos 20, šeštadienis.
  • Saulė teka 05:09, leidžiasi 21:40.
  • Mėnulis teka 23:29, leidžiasi 08:37.
  • Mėnulis Žuvyse 00:18, dylantis, III ketvirtis. Pilnatis liepos 17 d.
  • Alvydas, Elijus, Česlovas, Vismantė, Jeronimas
  • Perkūno, šv. Elijaus valdytojo diena. Tarptautinė šachmatų diena.
  • Lapų diena. Palanku laistyti, purkšti augalus, genėti gyvatvores, sėti žoles (jei norite, kad augtų lėtai), šakniavaisius, ravėti. Tręškite veją, kad žaliuotų ir žolė būtų vešli. Nepalanki diena krauti šieną, derlių nuimti, sandėliuoti, konservuoti.
  • Kai patekanti saulė neaiški, balzgana, tai bus lietaus, o kai ji tyra, aiški, tai bus giedra.

Įvykių kalendorius

Populiariausi strapsniai

Apklausa

Ar patyrėte nuostolių dėl sausros?

Rezultatai

Kraunasi ... Kraunasi ...

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Sekite mus