Klausk specialisto

556 klausimai.
Rasa parašė 2 kovo, 2023
Laba diena. Norėjau paklausti, kada yra kirminų diena 2023 metais
Sodo Spalvos atsakymas: Irma Irma
Laba diena, atsiprašau, kad neoperatyviai atsakau į klausimą. Šįmet Kirminų diena yra trečiadienis 🙂
Algirdas parašė 26 vasario, 2023
Laba diena, ką daryti kai gana jauni medžiai (obelys, kriaušės) tiesiog "apsipylę" vilkūgliais, kurių nesuskaičiuojama galybė nuo apatinių šakų iki viršūnių, kurių kitais matais nebepasieksiu? Ačiū, Algirdas
Sodo Spalvos atsakymas: Irma Irma
Vaismedžių vilkūglius reikia šalinti. Geriausiai tai daryti vasarą, kol jie jauni (10-20 cm ilgio) ir lengvai išlūžta palenkus į šoną. Labai gausiai vilkūglių išaugina staiga stipriai nugenėti vaismedžiai. Pasiekti ir reguliariai genėti būtina visą vaismedžių vainiką nuo apatinių šakų iki viršūnės. Tam yra genėtuvai su įvairaus ilgio teleskopiniais kotais, kopėčios.
Žydrūnas parašė 13 vasario, 2023
Labas rytas, norėjau paklausti, ar pencininkams yra nuolaida užsakant žurnalą "sodo spalvos" ? Ačiū
Sodo Spalvos atsakymas: Irma Irma
Laba diena, taip, nuolaida taikoma.
Inga parašė 8 sausio, 2023
Mano kambarines begonijas vargina miltligė. Kelis kartus purškiau fungicidu Copfort (MKDS), bet nepadėjo. Gal galite patarti veiksmingesnį būdą?
Sodo Spalvos atsakymas: Irma Irma
Pirmiausiai pabandykite miltligei sudaryti kuo nepalankesnes sąlygas. Galbūt begonijos yra sutankėjusios ir būtų galima išskinti seniausius lapus. Vazonus pastatykite rečiau - geresnė oro cirkuliacija neleidžia plisti grybinėms ligoms. Išbandykite laistymą pilant vandenį į vazono padėklą. Taip augalas pakankamai aprūpinamas drėgme, bet žemės paviršius būna apysausis, mažiau drėgmės gauna lapai. Miltligei gydyti išbandykite prieš šią ligą skirtą fungicidą Topas 100 EC. Atskiras paveiktas vietas galite pavalyti minkštu šepetėliu, suvilgytu nestipriame sodos tirpale.
Ieva parašė 21 gruodžio, 2022
Sveiki, gavau dovanu Ficus Elastica gėlę. Iš pradžių gėlė atrodė gerai, po savaitės buvimo kambaryje - pradėjo labai intensyviai kristi lapai, kai kurie ruduoja, kai kurie tiesiog krenta. Kai kurių šakų galiukai atrodo suvytę (ir kaip pūstantys). Gėlę laistau 1 kartą per 2 savaites visai negausiai. Gal galite patarti, kaip reikia teisingai prižiūrėti šią gėlę? Ar dar įmanoma ją gelbėti?
Sodo Spalvos atsakymas: Irma Irma
Stambialapio fikuso priežiūra turėtų būti visai nesudėtinga. Tikriausiai yra kita problema. Tikėtina, kad augalą pervežant, o galbūt ir parduotuvėje, paveikė žema temperatūra. Apšalę lapai pastebimi iš karto, o jei fikusas kurį laiką buvo ne šaltyje, bet vos kelių laipsnių šilumoje, sutriko fiziologiniai procesai ir požymiai išryškėja po kurio laiko. Fikusai yra gan gyvybingi, ir net numetę visus lapus gali vėl sužaliuoti. Trumpam (10-15 min) pamerkite vazonėlį į kambario temperatūros vandenį, kad gerai sudrėktų visas žemių gniužulas. Kitą kartą laistykite tik pradžiūvus žemės paviršiui. Augalą pastatykite šviesioje vietoje, tik ne ant šaltos palangės (žemė vazone negali atšalti). Vystančius šakų galiukus galima nukirpti. Po 2-3 savaičių turėtų pasirodyti nauji pumpurai. Persodinti galėsite tik pradėjusį augti, atsigavusį augalą.
Vanda parašė 10 gruodžio, 2022
Orchidėjos vazone atsirado iki 1mm įvairaus dydžio juodu vikriu plonu vabaliuku ir dvisparnių apie 2mm dydžio plonu museliu.Tai daiginiai uodeliai ar tripsai? Tripsu vabaliukai gal šokinėja, o sie tik bėgioja. Kas tai? Ačiū.
Sodo Spalvos atsakymas: Irma Irma
Kad būtų lengviau atspėti, labai praverstų aiški šių vabaliukų nuotrauka. Smulkučiai, į museles panašūs vabzdžiai, dažnai apsigyvenantys vazonuose yra daiginiai uodeliai. Paprasčiausia pagalba būtų orchidėją išnešti negyvenamą patalpą (kad kenkėjai neišbėgiotų) ir į maišelį nupurtyti visą substratą. Po to - kambario temperatūros vandeniu nuplauti šaknis ir pasodinti į naują švarų vazoną ir substratą. Galima orchidėjų vazone įsmeigti porą lipnių gaudyklių - jų rasite sodo reikmenų parduotuvėse.
Loreta parašė 21 lapkričio, 2022
Sveiki. Kur prekiaujate "Sodo dienoraštis. Darbai pagal mėnulį 2023". Ar knygynuose, ar pašte, ..?
Sodo Spalvos atsakymas: Irma Irma
Sveiki, galite įsigyti mūsų svetainėje, o taip pat prekybos vietose, kur prekiaujama spauda.
Simona parašė 16 lapkričio, 2022
Sveiki, turiu 35 a žemės sklypą ir planuoju apsodinti miško medžiais palei kraštus, suformuoti žalią ,,tvorą". Norėčiau keletą ąžuolų, liepų, svyruoklių beržų, pušų, eglių, kadagių. Kaip sodinti medžius, kad ,,nesipyktų" medžiai tarpusavyje? Ar sodinti vienos rūšies medžius vieną prie kito, ar galima maišyti? Kokius atstumus išlaikyti sodinant?
Sodo Spalvos atsakymas: Irma Irma
Miško medžiai auga dideli, todėl 35 a sklypui reiktų rinktis tik po kelis vienetus. Pirmiausiai apsvarstykite, ar žalioji tvora palei kraštus tenkina kaimynus (jei tokie yra). Jauni medeliai patinka visiems, bet kai užauga iki 7-8 m, neretai kyla konfliktų. Miško medžiai auga greit ir pasiekia per 20 m aukštį. O kuo senesnis ir didesnis medis, tuo labiau gaila jį kirsti. Sodinti grupėmis ar maišyti rūšis - nuspręskite pati, pasitarkite su sodo dizaineriu. Pakankamai dideliais atstumais pasodinti medžiai niekada "nesipyksta". Ir nepamirškite, kad sodinant tokius medžius būtini 8-10 m atstumai tarp jų. Juk beržai beveik negenimi, eglės, pušys ir ąžuolai - minimaliai ir tik jauni, tik liepas galima įvairiai formuoti. Kadagiai yra reikliausi šviesai, auga lėtai ir yra žemi - jie turėtų sudaryti atskirą grupę arba augti atokiau nuo didelių medžių.
Rūta parašė 10 lapkričio, 2022
Kada atsiųsite prenumeratos įsigijimo išrašą? Perku dovanai, norėčiau gauti greičiau 🙂 [Užsakymas #20410] (10 lapkričio, 2022)
Sodo Spalvos atsakymas: Irma Irma
Laba diena, parašykite prašau e. paštu leidiniai@sodospalvos.lt
Renata Stankevičienė parašė 4 lapkričio, 2022
sveiki užsisakiau sodo dienoraštį už.nr 20362 spalio 25 d.rašo užsakymas įvykdytas ,bet negavau
Sodo Spalvos atsakymas: Irma Irma
Laba diena, „Sodo dienoraščiai“ jau pasiekė paštus, todėl artimiausiu metu leidiniai pasieks ir Jus.
Agnė parašė 26 spalio, 2022
Laba diena, Kėdainių rajono savivaldybės administracija nori pateikti Jums kvietimą pasiūlymui teikti. Prašome nurodyti savo kontaktus įmonės, įstaigos ar organizacijos pavadinimas, adresas, vadovo vardas pavardė, tel. numeris bei el. p. adresas. Norime užsisakyti prenumeratą 1 metams, tačiau pirkimo dokumentuose reikalingi aukščiau išvardinti duomenys. Dėkojame!
Sodo Spalvos atsakymas: Irma Irma
Laba diena, rekvizitus rasite čia: https://rekvizitai.vz.lt/imone/katikauga/ Ačiū 🙂
Kristina parašė 14 spalio, 2022
Pavasarį pasodinta gausiažiedė visterija Black Dragon puikiai prigijo ir užaugo iki 3 m. Ar ją reikia specialiai paruošti žiemai?
Sodo Spalvos atsakymas: Irma Irma
Visterijos yra stiprokam šalčiui jautrūs augalai. Lietuvoje ne visur sėkmingai auga ir žydi. Todėl pirmiausiai įvertinkite mikroklimato sąlygas - ar augalas yra užuovėjoje, ar prie namo sienos, ar atviroje vietoje. Jaunas visterijas, kol stiebai nėra pakankamai kieti ir jei yra galimybė juos nuimti nuo atramų, reikėtų prilenkti prie žemės ir uždengti. Tai daroma lapkričio pabaigoje arba gruodį - kai pradeda šalti. Labai stipriai apsivijusias atramas visterijas žiemai bent jau apgaubkite 2-3 sluoksnių agroplėvėle. nepamirškite, kad pavasarį šios lianos išsprogsta vėlai - apie gegužės vidurį.
Živilė parašė 22 rugsėjo, 2022
Turiu pūkeni, jau kokie 6metai,užaugo didelis krūmas, bet pradėjo darytis permatomas, kai kurios šakos nudžiūvo teko pašalinti. Ar yra koks genėjomo būdas, kad būtų tankesnis ir nedingtų žiedynas? Ačiū
Sodo Spalvos atsakymas: Irma Irma
Pūkeniai genimi mažai. Sausas šakas iškarpyti galima bet kada. O per ilgas ir netaisyklingai augančias trumpinti ir kirpti geriausia pavasarį. Tokiu metu skatinamas naujų šakų augimas. Stenkitės pakirpti tik dalį jaunų šakelių, taip skatindami krūmą tankėti, bet išsaugodami žiedynus.
Vilija parašė 19 rugsėjo, 2022
Raivė išaugo milžiniška, apie 150cm. Ar galima nukarpyt viršūnes? Ar išleistų iš stiebo ūglius?
Sodo Spalvos atsakymas: Irma Irma
Raives galima genėti. Šie medeliai nesunkiai atželia, ir tikriausiai ne kartą teko matyti parduotuvėse nedidelių raivių, atžėlusių iš storokų kelmelių. Tinkamiausias metas genėti - vasario pabaiga ir kovo mėnuo, iki intensyvaus augimo pradžios. Dabar galite nukirpti vieną kitą labai trukdančią šaką. Žiemą pradėjusios želti atžalos dėl šviesos stokos gali būti laibos ir pavasarį jas vėl reiks trumpinti.
Danguolė parašė 11 rugpjūčio, 2022
Sveiki, įsigijau kambarinį kavamedį ir noriu paklausti apie jo priežiūrą, kokią žemę jis mėgsta ir kaip dažnai jį laistyti ? Dėkoju...
Sodo Spalvos atsakymas: Irma Irma
Arabinis kavamedis – 3–5 m aukščio medelis arba krūmas. Vasarą gerai auga šiltoje vietoje, bet ne pačioje saulės atokaitoje. Kambaryje tinkamiausios pietinės palangės. Žiemą temperatūra irgi turėtų nenukristi žemiau 17 ˚C. Vėsesnėje patalpoje lapai gelsta ir krinta. Laistyti geriau šiltu ir minkštu vandeniu, kas kelias dienas, vos išdžiūvus žemės paviršiui. Ramybės periodo kavamedžiai beveik neturi. Persodinami kavamedžiai bet kuriuo metu, tik venkite judinti žydinčius. Kol nekrauna žiedų, jauni augalai persodinami kasmet, nes šaknys vystosi labai greitai. Vėliau tai daryti pakanka kas 2–3 metus. Mišinys ruošiamas iš kompostinės žemės ir durpių, kurių pH 4,5–5,5. Sunkioje žemėje neauga.
Saulė parašė 24 liepos, 2022
Sveiki, šiandien nusipirkau vazonėlyje žydinčią leliją. Man patarė pasodinus į dirvą, nupjauti stiebą su žiedais. Ar tikrai nupjauti? Man gaila žiedų, visas grožis. Dėkoju.
Sodo Spalvos atsakymas: Irma Irma
Dabar tikrai nebūtina pjauti lelijos stiebo. Jei norite ją į dirvą sodinti jau dabar, atsargiai išimkite iš vazono ir neardant šaknų perkelkite į duobutę dirvožemyje, apspauskite žemėmis, gausiai palaistykite - tegul žydi. Jei leisite lelijai žydėti vazone ir į dirvą sodinsite vėliau, iki žydėjimo pabaigos reguliariai laistykite, kad vazone netrūktų drėgmės. Tiek vazone, tiek dirvoje peržydėjusioms lelijoms žiedynų likučiai nukerpami iki lapų. Stiebai su lapais reikalingi fotosintezei, nes tuo metu bręsta svogūnai ir ruošiasi kitų metų augimui ir žydėjimui. Stiebus reikia nukirpti pačioje vasaros pabaigoje arba rudenį, kai pradeda gelsti - augalai jau ruošiasi ramybės metui.
Ramune parašė 8 liepos, 2022
Sveiki, juka aplipusi skruzdelemis.Ar tai suprasti kad amaraižpuolė, ir kaip juos naikinti.Dekuiu
Sodo Spalvos atsakymas: Irma Irma
Jukas amarai puola labai retai, o skruzdėlių pasirodymas dar nereiškia, kad turi būti ir amarų. Galbūt prie jukų tiesiog yra skruzdėlynas? Atidžiai apžiūrėkite augalą - ar tikrai nėra amarų, ar nėra skruzdėlyno po jukos lapais ar netoliese. Atbaidyti skruzdėles padės pabarstyti pelenai, malta kava arba smulkintas česnakas, sodo reikmenų parduotuvėse rasite specialių insekticidų skruzdėlėms naikinti.
Henrikas parašė 27 birželio, 2022
Pasėjau žirnius laiku .Sudygo labai gražiai ,užmezgė daug daug derliaus ,bet šio metu pradėjo džiūti žirniai.Nežinome priežasties ,kodėl džiūsta žirniai.nesimato jokių vabaliukų ar kitų kenkėjų.Patarkit kuo reikia gelbėti žirnius ,kad nenudžiutų .
Sodo Spalvos atsakymas: Irma Irma
Ankstyviausiųjų, balandžio mėnesį pasėtų žirnių veislių vegetacija jau baigiasi, jie gali tiesiog natūraliai gelsti. Ilgesnės vegetacijos veislių žirnių ankstyvą geltimą gali lemti per didelė drėgmė arba per didelis trąšų kiekis.
Rima parašė 22 birželio, 2022
Jau keletą metų auginu buksmedžių tvorelę. Krūmai labai gražūs, dideli ir vešlūs. Tačiau šiais metais praskleidus buksmedžio šakas pastebėjau, kad visas vidus ir apatinės šakos pilnos baltų "pūkų". Net nežinau, kaip juos įvardinti daugiau. Papurčius šakeles jie krenta, tačiau didesnės sankaupos lieka. Patarkite prašau, kaip juos gydyti, bijau, kad nesunyktų.
Sodo Spalvos atsakymas: Irma Irma
Sunku įsivaizduoti tuos pūkus, nežinant jų dydžio ir tankumo. Gal tai buksmedinio ugniuko voratinkliai, gal ant šakelių prikibę miltuotieji skydamariai. Matydami nuotrauką, galėtume tiksliau patarti. Dabar stenkitės ant patiestos plėvelės nupurtyti kuo daugiau tų kenkėjų ir nukritusius sunaikinti, o krūmus purkšti insekticidais. Svarbu kaitalioti purškimo priemones (tinka kalio muilo tirpalas, parduotuvėje perkami insekticidai) ir krūmą purkšti gausiai, kad sušlaptų visos vidinės šakelės, net apatinės jų pusės. Purkšti reikės 3-5 kartus per vasarą.
Jurgita parašė 15 birželio, 2022
Sveiki. Turime 50a sklypką.Ieškome pagalbos,kas padėtų susiprojektuoti jį, pateikti įdomių idėjų.Negyvenamas. Norime poilsiui, sodui. Ar galėtute padėti? Pagarbiai Jurgita, tel.861432184
Sodo Spalvos atsakymas: Irma Irma
Laba diena, tokių paslaugų neteikiame. Esame žurnalo redakcija. Sėkmės Jums.
Sekluva II

Šiandien

  • Kovo 19, antradienis.
  • Saulė teka 06:23, leidžiasi 18:31.
  • Mėnulis teka 11:24, leidžiasi 05:08.
  • Mėnulis Liūte 21:32, pilnėjantis, II ketvirtis. Priešpilnis kovo 17 d.
  • Juozapas (Juozas, Juzė), Juozapota, Vilys, Vilė
  • Šv. Juozapas. Pempės diena. Tarptautinė kliento diena
  • Lapų diena tęsis iki vėlumos. Sėkite, sodinkite, pikuokite lapines, prieskonines daržoves. Sėkite veją. Persodinkite, laistykite kambarinius augalus. Tvarkykite sodą, aplinką. Skiepykite vaismedžius, spygliuočius.
  • Jei tą dieną parskrenda pempės, prasidės atšilimas. Jei tą dieną giedra, galima tikėtis pieningų metų.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

SS
e-seklos

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kaip gaunate „Sodo spalvas“?

Įvykių kalendorius