• gegužės 25 d., Šeštadienis

Klausk specialisto

562 klausimai.
Jonas parašė 10 liepos, 2023
Laba diena, kotedžo kiemelyje augančio didžiulio kėnio beveik visi spygliukai padengti mažyčiais tarsi vatos gumulėliais. Ar įmanoma išgelbėti purškiant ( jei taip, tai kokiu preparatu) tokį didžiulį medį? O gal tai nėra kenkėjai? Gal medžiui jie nepavojingi? Ar įmanoma, kad bus užkrėsti šalia augantys augalai? Dėkoju už atsakymą. Pagarbiai Jonas B.
Sodo Spalvos atsakymas: Irma Irma
Smulkūs balti į vatos gumuliukus panašūs dariniai - egliniai amarai (chermesai). Šie kenkėjai čiulpia spyglių ir žievės sultis. Dėl to augalai silpsta, gelsta spygliai, kai kuriose vietose gali susidaryti šakų deformacijos. Purškimas insekticidais vasaros antroje pusėje mažai efektyvus, nes dėl kenkėjų baltų vaškinių apsauginių dangalų cheminės priemonės pačių vabzdžių beveik nepasiekia. Naikinti juos reikėtų purškiant insekticidais gegužės antroje pusėje, kad plinta beveik neįžiūrimos jų lervutės. Jei netoliese auga eglės, tikėtina, kad chermesų plitimas gali kartotis.
Daiva parašė 11 birželio, 2023
Ar galima kam nors naudoti sausus jernimo lapus?
Sodo Spalvos atsakymas: Irma Irma
Sudžiovintus "Jeronimo" lapus galite naudoti kvapiems mišiniams ruošti, iš jų galima daryti žolynų pagalvėles ir maišelius drabužinėms kandims atbaidyti. Kadangi "Jeronimo" vardu vadinama ne viena pelargonijų rūšis ir veislė, augalų savybės gali skirtis.
Vanda parašė 6 birželio, 2023
L.diena,išpakavus akcijinį anturį,pastebėjau,kad kai kurie žiedai ir lapai su parudavusiom beformėm dėmėm ir tartum įpjovimais,maniau apglamžyti.Po poros dienų iš vazono išlindo 1-1,5mm oranžiniai ir juodi labai greiti vabalėliai.Žiedai 8 dideli,nauji 2 neišsivystę.Lapai apačioje smulkūs,daug.Purškiau česnakiniu vandeniu.Kaip toliau elgtis?Būsiu be galo dėkinga,Vanda
Sodo Spalvos atsakymas: Irma Irma
Anturį atidžiai apžiūrėkite, ar nėra dar kokių kitų kenkėjų. Nuskinkite nesveikus lapus. Persodinkite: labai atsargiai nupurtykite žemes, apžiūrėkite šaknis (iškarpykite negyvas ar nulūžusias) ir sodinkite į naują susbtratą ir naują arba gerai išplautą vazoną. Anturiai gerai auga lengvai rūgščiose durpėse, trumpai saulės apšviečiamoje vietoje. Laistomi reguliariai, žemė neturi išdžiūti.
Asta parašė 10 gegužės, 2023
Sveiki, kodėl po žydėjimo pradeda džiūti veltininės kryklės šakos?
Sodo Spalvos atsakymas: Irma Irma
Veltinines krykles dažnai pažeidžia moniliozė. Ši liga būdinga daugeliui kaulavaisių. Džiūsta atskiros šakos, negydomi vaismedžiai per kelis metus žūva. Pagalba yra panaši, kaip ir pasireiškus kitoms grybinėms ligoms. Nelaukiant iškarpomos ir sudeginamos visos sausos šakos, augalai 2-3 kartus purškiami fungicidais. Taip pat svarbu teisingas tręšimas, savalaikis genėjimas, gera agrotechnika.
Brigita Nauburienė parašė 27 balandžio, 2023
Sveiki, artėjant vasarai labai domina keletas klausimų - šiek tiek domėjausi, kad hidrolatus galima pasigaminti ir namuose iš savų žolelių. Ar hidrolatai pasižymi panašiomis savybės kaip arbata? Ar galima hidrolatus vartoti vietoje arbatos? Taip pat labai domina džiovinimas šalčiu (turime tokią galimybę) - ar įvairias vaistažoles patartina džiovinti šalčiu, ar vis tik geriau įprastas džiovinimas? Na, o jeigu šalčiu džiovintas žoleles vėliau užplikius virintu vandeniu, arbata bus tarsi iš kątik skintų žolelių išvirta, ar ji taip pat turės vaistinių savybių tiek pat, kiek įprastai džiovintų vaistažolių arbata? Labai ačiū! Ir ačiū Jums už kiekvieną mėnesį iš nsuko džiuginantį žurnalą! 🙂 Pagarbiai Brigita N.
Sodo Spalvos atsakymas: Irma Irma
Hidrolatai ir arbatos turi ir panašumų, ir skirtumų. Vis dėlto hidrolatai nėra skirti gerti, todėl sutapatinti šių produktų negalima. Taip pat ir džiovinimas šaltyje turi savų pliusų ir minusų. Dėl šių technologijų galima daug diskutuoti, nes vaistinių medžiagų susikaupimas ir išsaugojimas džiovintuose augaluose priklauso ir nuo džiovinimo, ir nuo auginimo sąlygų, ir net surinkimo tam tikru metu. Todėl rezultatai gali būti skirtingi.
Veronika parašė 26 balandžio, 2023
Laba diena, kas atsitiko juodiesiems serbentams, krūmai atrodo kaip nudegę ar nušalę. Prieš sprogstant pumpurams atrodė sveiki. Ir gal patartumėt, ką daryti .Ačiū
Sodo Spalvos atsakymas: Irma Irma
Juodieji serbentai nušalti galėjo anksčiau, ir tik stipriai sušilus orams išryškėjo požymiai. Panašiai, lyg nušalę atrodo dėl kitų priežasčių nykstantys krūmai. Jei žiemą buvo pažeistos šaknys (pavyzdžiui, dėl drėgmės pertekliaus), augalai išsprogsta, bet lapeliai pradeda vysti. Patartume genėti krūmus, apžiūrėti, ar sveika šakelių mediena, ir stebėti tolesnį jų vystymąsi. Kadangi nežinome nei kokiomis sąlygomis auginami, nei kiek metų auga, tiksliau patarti negalime.
Rasa parašė 2 kovo, 2023
Laba diena. Norėjau paklausti, kada yra kirminų diena 2023 metais
Sodo Spalvos atsakymas: Irma Irma
Laba diena, atsiprašau, kad neoperatyviai atsakau į klausimą. Šįmet Kirminų diena yra trečiadienis 🙂
Algirdas parašė 26 vasario, 2023
Laba diena, ką daryti kai gana jauni medžiai (obelys, kriaušės) tiesiog "apsipylę" vilkūgliais, kurių nesuskaičiuojama galybė nuo apatinių šakų iki viršūnių, kurių kitais matais nebepasieksiu? Ačiū, Algirdas
Sodo Spalvos atsakymas: Irma Irma
Vaismedžių vilkūglius reikia šalinti. Geriausiai tai daryti vasarą, kol jie jauni (10-20 cm ilgio) ir lengvai išlūžta palenkus į šoną. Labai gausiai vilkūglių išaugina staiga stipriai nugenėti vaismedžiai. Pasiekti ir reguliariai genėti būtina visą vaismedžių vainiką nuo apatinių šakų iki viršūnės. Tam yra genėtuvai su įvairaus ilgio teleskopiniais kotais, kopėčios.
Žydrūnas parašė 13 vasario, 2023
Labas rytas, norėjau paklausti, ar pencininkams yra nuolaida užsakant žurnalą "sodo spalvos" ? Ačiū
Sodo Spalvos atsakymas: Irma Irma
Laba diena, taip, nuolaida taikoma.
Inga parašė 8 sausio, 2023
Mano kambarines begonijas vargina miltligė. Kelis kartus purškiau fungicidu Copfort (MKDS), bet nepadėjo. Gal galite patarti veiksmingesnį būdą?
Sodo Spalvos atsakymas: Irma Irma
Pirmiausiai pabandykite miltligei sudaryti kuo nepalankesnes sąlygas. Galbūt begonijos yra sutankėjusios ir būtų galima išskinti seniausius lapus. Vazonus pastatykite rečiau - geresnė oro cirkuliacija neleidžia plisti grybinėms ligoms. Išbandykite laistymą pilant vandenį į vazono padėklą. Taip augalas pakankamai aprūpinamas drėgme, bet žemės paviršius būna apysausis, mažiau drėgmės gauna lapai. Miltligei gydyti išbandykite prieš šią ligą skirtą fungicidą Topas 100 EC. Atskiras paveiktas vietas galite pavalyti minkštu šepetėliu, suvilgytu nestipriame sodos tirpale.
Ieva parašė 21 gruodžio, 2022
Sveiki, gavau dovanu Ficus Elastica gėlę. Iš pradžių gėlė atrodė gerai, po savaitės buvimo kambaryje - pradėjo labai intensyviai kristi lapai, kai kurie ruduoja, kai kurie tiesiog krenta. Kai kurių šakų galiukai atrodo suvytę (ir kaip pūstantys). Gėlę laistau 1 kartą per 2 savaites visai negausiai. Gal galite patarti, kaip reikia teisingai prižiūrėti šią gėlę? Ar dar įmanoma ją gelbėti?
Sodo Spalvos atsakymas: Irma Irma
Stambialapio fikuso priežiūra turėtų būti visai nesudėtinga. Tikriausiai yra kita problema. Tikėtina, kad augalą pervežant, o galbūt ir parduotuvėje, paveikė žema temperatūra. Apšalę lapai pastebimi iš karto, o jei fikusas kurį laiką buvo ne šaltyje, bet vos kelių laipsnių šilumoje, sutriko fiziologiniai procesai ir požymiai išryškėja po kurio laiko. Fikusai yra gan gyvybingi, ir net numetę visus lapus gali vėl sužaliuoti. Trumpam (10-15 min) pamerkite vazonėlį į kambario temperatūros vandenį, kad gerai sudrėktų visas žemių gniužulas. Kitą kartą laistykite tik pradžiūvus žemės paviršiui. Augalą pastatykite šviesioje vietoje, tik ne ant šaltos palangės (žemė vazone negali atšalti). Vystančius šakų galiukus galima nukirpti. Po 2-3 savaičių turėtų pasirodyti nauji pumpurai. Persodinti galėsite tik pradėjusį augti, atsigavusį augalą.
Vanda parašė 10 gruodžio, 2022
Orchidėjos vazone atsirado iki 1mm įvairaus dydžio juodu vikriu plonu vabaliuku ir dvisparnių apie 2mm dydžio plonu museliu.Tai daiginiai uodeliai ar tripsai? Tripsu vabaliukai gal šokinėja, o sie tik bėgioja. Kas tai? Ačiū.
Sodo Spalvos atsakymas: Irma Irma
Kad būtų lengviau atspėti, labai praverstų aiški šių vabaliukų nuotrauka. Smulkučiai, į museles panašūs vabzdžiai, dažnai apsigyvenantys vazonuose yra daiginiai uodeliai. Paprasčiausia pagalba būtų orchidėją išnešti negyvenamą patalpą (kad kenkėjai neišbėgiotų) ir į maišelį nupurtyti visą substratą. Po to - kambario temperatūros vandeniu nuplauti šaknis ir pasodinti į naują švarų vazoną ir substratą. Galima orchidėjų vazone įsmeigti porą lipnių gaudyklių - jų rasite sodo reikmenų parduotuvėse.
Loreta parašė 21 lapkričio, 2022
Sveiki. Kur prekiaujate "Sodo dienoraštis. Darbai pagal mėnulį 2023". Ar knygynuose, ar pašte, ..?
Sodo Spalvos atsakymas: Irma Irma
Sveiki, galite įsigyti mūsų svetainėje, o taip pat prekybos vietose, kur prekiaujama spauda.
Simona parašė 16 lapkričio, 2022
Sveiki, turiu 35 a žemės sklypą ir planuoju apsodinti miško medžiais palei kraštus, suformuoti žalią ,,tvorą". Norėčiau keletą ąžuolų, liepų, svyruoklių beržų, pušų, eglių, kadagių. Kaip sodinti medžius, kad ,,nesipyktų" medžiai tarpusavyje? Ar sodinti vienos rūšies medžius vieną prie kito, ar galima maišyti? Kokius atstumus išlaikyti sodinant?
Sodo Spalvos atsakymas: Irma Irma
Miško medžiai auga dideli, todėl 35 a sklypui reiktų rinktis tik po kelis vienetus. Pirmiausiai apsvarstykite, ar žalioji tvora palei kraštus tenkina kaimynus (jei tokie yra). Jauni medeliai patinka visiems, bet kai užauga iki 7-8 m, neretai kyla konfliktų. Miško medžiai auga greit ir pasiekia per 20 m aukštį. O kuo senesnis ir didesnis medis, tuo labiau gaila jį kirsti. Sodinti grupėmis ar maišyti rūšis - nuspręskite pati, pasitarkite su sodo dizaineriu. Pakankamai dideliais atstumais pasodinti medžiai niekada "nesipyksta". Ir nepamirškite, kad sodinant tokius medžius būtini 8-10 m atstumai tarp jų. Juk beržai beveik negenimi, eglės, pušys ir ąžuolai - minimaliai ir tik jauni, tik liepas galima įvairiai formuoti. Kadagiai yra reikliausi šviesai, auga lėtai ir yra žemi - jie turėtų sudaryti atskirą grupę arba augti atokiau nuo didelių medžių.
Rūta parašė 10 lapkričio, 2022
Kada atsiųsite prenumeratos įsigijimo išrašą? Perku dovanai, norėčiau gauti greičiau 🙂 [Užsakymas #20410] (10 lapkričio, 2022)
Sodo Spalvos atsakymas: Irma Irma
Laba diena, parašykite prašau e. paštu leidiniai@sodospalvos.lt
Renata Stankevičienė parašė 4 lapkričio, 2022
sveiki užsisakiau sodo dienoraštį už.nr 20362 spalio 25 d.rašo užsakymas įvykdytas ,bet negavau
Sodo Spalvos atsakymas: Irma Irma
Laba diena, „Sodo dienoraščiai“ jau pasiekė paštus, todėl artimiausiu metu leidiniai pasieks ir Jus.
Agnė parašė 26 spalio, 2022
Laba diena, Kėdainių rajono savivaldybės administracija nori pateikti Jums kvietimą pasiūlymui teikti. Prašome nurodyti savo kontaktus įmonės, įstaigos ar organizacijos pavadinimas, adresas, vadovo vardas pavardė, tel. numeris bei el. p. adresas. Norime užsisakyti prenumeratą 1 metams, tačiau pirkimo dokumentuose reikalingi aukščiau išvardinti duomenys. Dėkojame!
Sodo Spalvos atsakymas: Irma Irma
Laba diena, rekvizitus rasite čia: https://rekvizitai.vz.lt/imone/katikauga/ Ačiū 🙂
Kristina parašė 14 spalio, 2022
Pavasarį pasodinta gausiažiedė visterija Black Dragon puikiai prigijo ir užaugo iki 3 m. Ar ją reikia specialiai paruošti žiemai?
Sodo Spalvos atsakymas: Irma Irma
Visterijos yra stiprokam šalčiui jautrūs augalai. Lietuvoje ne visur sėkmingai auga ir žydi. Todėl pirmiausiai įvertinkite mikroklimato sąlygas - ar augalas yra užuovėjoje, ar prie namo sienos, ar atviroje vietoje. Jaunas visterijas, kol stiebai nėra pakankamai kieti ir jei yra galimybė juos nuimti nuo atramų, reikėtų prilenkti prie žemės ir uždengti. Tai daroma lapkričio pabaigoje arba gruodį - kai pradeda šalti. Labai stipriai apsivijusias atramas visterijas žiemai bent jau apgaubkite 2-3 sluoksnių agroplėvėle. nepamirškite, kad pavasarį šios lianos išsprogsta vėlai - apie gegužės vidurį.
Živilė parašė 22 rugsėjo, 2022
Turiu pūkeni, jau kokie 6metai,užaugo didelis krūmas, bet pradėjo darytis permatomas, kai kurios šakos nudžiūvo teko pašalinti. Ar yra koks genėjomo būdas, kad būtų tankesnis ir nedingtų žiedynas? Ačiū
Sodo Spalvos atsakymas: Irma Irma
Pūkeniai genimi mažai. Sausas šakas iškarpyti galima bet kada. O per ilgas ir netaisyklingai augančias trumpinti ir kirpti geriausia pavasarį. Tokiu metu skatinamas naujų šakų augimas. Stenkitės pakirpti tik dalį jaunų šakelių, taip skatindami krūmą tankėti, bet išsaugodami žiedynus.
Vilija parašė 19 rugsėjo, 2022
Raivė išaugo milžiniška, apie 150cm. Ar galima nukarpyt viršūnes? Ar išleistų iš stiebo ūglius?
Sodo Spalvos atsakymas: Irma Irma
Raives galima genėti. Šie medeliai nesunkiai atželia, ir tikriausiai ne kartą teko matyti parduotuvėse nedidelių raivių, atžėlusių iš storokų kelmelių. Tinkamiausias metas genėti - vasario pabaiga ir kovo mėnuo, iki intensyvaus augimo pradžios. Dabar galite nukirpti vieną kitą labai trukdančią šaką. Žiemą pradėjusios želti atžalos dėl šviesos stokos gali būti laibos ir pavasarį jas vėl reiks trumpinti.
Greenworks

Šiandien

  • Gegužės 25, šeštadienis.
  • Saulė teka 04:57, leidžiasi 21:35.
  • Mėnulis teka , leidžiasi 05:17.
  • Mėnulis Ožiaragyje 18:36, dylantis, III ketvirtis. Pilnatis gegužės 23 d.
  • Alvyda, Almantas, Evelina, Magdalena, Danutė, Bedas
  • Tarptautinė dingusių be žinios vaikų diena. Tarptautinė Afrikos diena. Rankšluosčių diena.
  • Vaisių diena tęsis iki vakaro. Sėkite, sodinkite šakniavaisius, tręškite daržoves, vaismedžius, vaiskrūmius. Dauginkite krūmus atlankomis. Vežkite kompostą, mėšlą. Naikinkite žemės paviršiuje gyvenančius kenkėjus. Negalima sodinti gūžinių salotų, ravėti.
  • Jei gegužė šlapia ir vakarai rasoti – ruduo bus šieno turtingas.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kaip gaunate „Sodo spalvas“?

Įvykių kalendorius