• liepos 27 d., Šeštadienis

Klausk specialisto

567 klausimai.
Renata Stankevičienė parašė 4 lapkričio, 2022
sveiki užsisakiau sodo dienoraštį už.nr 20362 spalio 25 d.rašo užsakymas įvykdytas ,bet negavau
Sodo Spalvos atsakymas: Irma Irma
Laba diena, „Sodo dienoraščiai“ jau pasiekė paštus, todėl artimiausiu metu leidiniai pasieks ir Jus.
Agnė parašė 26 spalio, 2022
Laba diena, Kėdainių rajono savivaldybės administracija nori pateikti Jums kvietimą pasiūlymui teikti. Prašome nurodyti savo kontaktus įmonės, įstaigos ar organizacijos pavadinimas, adresas, vadovo vardas pavardė, tel. numeris bei el. p. adresas. Norime užsisakyti prenumeratą 1 metams, tačiau pirkimo dokumentuose reikalingi aukščiau išvardinti duomenys. Dėkojame!
Sodo Spalvos atsakymas: Irma Irma
Laba diena, rekvizitus rasite čia: https://rekvizitai.vz.lt/imone/katikauga/ Ačiū 🙂
Kristina parašė 14 spalio, 2022
Pavasarį pasodinta gausiažiedė visterija Black Dragon puikiai prigijo ir užaugo iki 3 m. Ar ją reikia specialiai paruošti žiemai?
Sodo Spalvos atsakymas: Irma Irma
Visterijos yra stiprokam šalčiui jautrūs augalai. Lietuvoje ne visur sėkmingai auga ir žydi. Todėl pirmiausiai įvertinkite mikroklimato sąlygas - ar augalas yra užuovėjoje, ar prie namo sienos, ar atviroje vietoje. Jaunas visterijas, kol stiebai nėra pakankamai kieti ir jei yra galimybė juos nuimti nuo atramų, reikėtų prilenkti prie žemės ir uždengti. Tai daroma lapkričio pabaigoje arba gruodį - kai pradeda šalti. Labai stipriai apsivijusias atramas visterijas žiemai bent jau apgaubkite 2-3 sluoksnių agroplėvėle. nepamirškite, kad pavasarį šios lianos išsprogsta vėlai - apie gegužės vidurį.
Živilė parašė 22 rugsėjo, 2022
Turiu pūkeni, jau kokie 6metai,užaugo didelis krūmas, bet pradėjo darytis permatomas, kai kurios šakos nudžiūvo teko pašalinti. Ar yra koks genėjomo būdas, kad būtų tankesnis ir nedingtų žiedynas? Ačiū
Sodo Spalvos atsakymas: Irma Irma
Pūkeniai genimi mažai. Sausas šakas iškarpyti galima bet kada. O per ilgas ir netaisyklingai augančias trumpinti ir kirpti geriausia pavasarį. Tokiu metu skatinamas naujų šakų augimas. Stenkitės pakirpti tik dalį jaunų šakelių, taip skatindami krūmą tankėti, bet išsaugodami žiedynus.
Vilija parašė 19 rugsėjo, 2022
Raivė išaugo milžiniška, apie 150cm. Ar galima nukarpyt viršūnes? Ar išleistų iš stiebo ūglius?
Sodo Spalvos atsakymas: Irma Irma
Raives galima genėti. Šie medeliai nesunkiai atželia, ir tikriausiai ne kartą teko matyti parduotuvėse nedidelių raivių, atžėlusių iš storokų kelmelių. Tinkamiausias metas genėti - vasario pabaiga ir kovo mėnuo, iki intensyvaus augimo pradžios. Dabar galite nukirpti vieną kitą labai trukdančią šaką. Žiemą pradėjusios želti atžalos dėl šviesos stokos gali būti laibos ir pavasarį jas vėl reiks trumpinti.
Danguolė parašė 11 rugpjūčio, 2022
Sveiki, įsigijau kambarinį kavamedį ir noriu paklausti apie jo priežiūrą, kokią žemę jis mėgsta ir kaip dažnai jį laistyti ? Dėkoju...
Sodo Spalvos atsakymas: Irma Irma
Arabinis kavamedis – 3–5 m aukščio medelis arba krūmas. Vasarą gerai auga šiltoje vietoje, bet ne pačioje saulės atokaitoje. Kambaryje tinkamiausios pietinės palangės. Žiemą temperatūra irgi turėtų nenukristi žemiau 17 ˚C. Vėsesnėje patalpoje lapai gelsta ir krinta. Laistyti geriau šiltu ir minkštu vandeniu, kas kelias dienas, vos išdžiūvus žemės paviršiui. Ramybės periodo kavamedžiai beveik neturi. Persodinami kavamedžiai bet kuriuo metu, tik venkite judinti žydinčius. Kol nekrauna žiedų, jauni augalai persodinami kasmet, nes šaknys vystosi labai greitai. Vėliau tai daryti pakanka kas 2–3 metus. Mišinys ruošiamas iš kompostinės žemės ir durpių, kurių pH 4,5–5,5. Sunkioje žemėje neauga.
Saulė parašė 24 liepos, 2022
Sveiki, šiandien nusipirkau vazonėlyje žydinčią leliją. Man patarė pasodinus į dirvą, nupjauti stiebą su žiedais. Ar tikrai nupjauti? Man gaila žiedų, visas grožis. Dėkoju.
Sodo Spalvos atsakymas: Irma Irma
Dabar tikrai nebūtina pjauti lelijos stiebo. Jei norite ją į dirvą sodinti jau dabar, atsargiai išimkite iš vazono ir neardant šaknų perkelkite į duobutę dirvožemyje, apspauskite žemėmis, gausiai palaistykite - tegul žydi. Jei leisite lelijai žydėti vazone ir į dirvą sodinsite vėliau, iki žydėjimo pabaigos reguliariai laistykite, kad vazone netrūktų drėgmės. Tiek vazone, tiek dirvoje peržydėjusioms lelijoms žiedynų likučiai nukerpami iki lapų. Stiebai su lapais reikalingi fotosintezei, nes tuo metu bręsta svogūnai ir ruošiasi kitų metų augimui ir žydėjimui. Stiebus reikia nukirpti pačioje vasaros pabaigoje arba rudenį, kai pradeda gelsti - augalai jau ruošiasi ramybės metui.
Ramune parašė 8 liepos, 2022
Sveiki, juka aplipusi skruzdelemis.Ar tai suprasti kad amaraižpuolė, ir kaip juos naikinti.Dekuiu
Sodo Spalvos atsakymas: Irma Irma
Jukas amarai puola labai retai, o skruzdėlių pasirodymas dar nereiškia, kad turi būti ir amarų. Galbūt prie jukų tiesiog yra skruzdėlynas? Atidžiai apžiūrėkite augalą - ar tikrai nėra amarų, ar nėra skruzdėlyno po jukos lapais ar netoliese. Atbaidyti skruzdėles padės pabarstyti pelenai, malta kava arba smulkintas česnakas, sodo reikmenų parduotuvėse rasite specialių insekticidų skruzdėlėms naikinti.
Henrikas parašė 27 birželio, 2022
Pasėjau žirnius laiku .Sudygo labai gražiai ,užmezgė daug daug derliaus ,bet šio metu pradėjo džiūti žirniai.Nežinome priežasties ,kodėl džiūsta žirniai.nesimato jokių vabaliukų ar kitų kenkėjų.Patarkit kuo reikia gelbėti žirnius ,kad nenudžiutų .
Sodo Spalvos atsakymas: Irma Irma
Ankstyviausiųjų, balandžio mėnesį pasėtų žirnių veislių vegetacija jau baigiasi, jie gali tiesiog natūraliai gelsti. Ilgesnės vegetacijos veislių žirnių ankstyvą geltimą gali lemti per didelė drėgmė arba per didelis trąšų kiekis.
Rima parašė 22 birželio, 2022
Jau keletą metų auginu buksmedžių tvorelę. Krūmai labai gražūs, dideli ir vešlūs. Tačiau šiais metais praskleidus buksmedžio šakas pastebėjau, kad visas vidus ir apatinės šakos pilnos baltų "pūkų". Net nežinau, kaip juos įvardinti daugiau. Papurčius šakeles jie krenta, tačiau didesnės sankaupos lieka. Patarkite prašau, kaip juos gydyti, bijau, kad nesunyktų.
Sodo Spalvos atsakymas: Irma Irma
Sunku įsivaizduoti tuos pūkus, nežinant jų dydžio ir tankumo. Gal tai buksmedinio ugniuko voratinkliai, gal ant šakelių prikibę miltuotieji skydamariai. Matydami nuotrauką, galėtume tiksliau patarti. Dabar stenkitės ant patiestos plėvelės nupurtyti kuo daugiau tų kenkėjų ir nukritusius sunaikinti, o krūmus purkšti insekticidais. Svarbu kaitalioti purškimo priemones (tinka kalio muilo tirpalas, parduotuvėje perkami insekticidai) ir krūmą purkšti gausiai, kad sušlaptų visos vidinės šakelės, net apatinės jų pusės. Purkšti reikės 3-5 kartus per vasarą.
Jurgita parašė 15 birželio, 2022
Sveiki. Turime 50a sklypką.Ieškome pagalbos,kas padėtų susiprojektuoti jį, pateikti įdomių idėjų.Negyvenamas. Norime poilsiui, sodui. Ar galėtute padėti? Pagarbiai Jurgita, tel.861432184
Sodo Spalvos atsakymas: Irma Irma
Laba diena, tokių paslaugų neteikiame. Esame žurnalo redakcija. Sėkmės Jums.
Raminta parašė 1 birželio, 2022
Sveiki, gal galėtumėt pasakyti kokią žemę mėgsta šiliniai gvazdikai. Ar spėčiau juos pasėti birželį? Àčiū už atsakymą.
Sodo Spalvos atsakymas: Irma Irma
Šilinius gvazdikus drąsiai galite sėti birželio mėnesį. Šie žemi augaliukai labai nereklūs, jiems tinkamiausia laidi, lengva smėlinga žemė. Nebijo saulėkaitos ir sausrų. bet nepakenčia drėgmės pertekliaus ir vešlių nustelbiančių augalų kaimynystės.
Ineta parašė 1 birželio, 2022
Sveiki, kadangi lietus lyja jau kelias dienas nusprendžiau patikrinti darže sėklas ar nesupuvo nuo drėgmės,nes pernai taip atsitiko nuo gausaus lietaus. Bet iškasusi šparagines pupeles netekau žado, visos pupelės lipte aplipusios mažomis baltomis kirmelėmis ar lervomis, nežinau, atrodo kaip musių lervos, tik vos kelių milimetrų. Tas pats su žirniais, moliūgais, cukinijomis, net ropių tokios mažos sėklytės ir tai aplipusios. Neįsivaizduoju nuo ko tai atsitiko, iš kur ir kaip, ir kas ten per lervos. Viską reikės persodinti ir ko gero į naują vietą, nors ten daržas jau 20 metų, bet niekada taip nebuvo. Gal kažką galite patarti.
Sodo Spalvos atsakymas: Irma Irma
Vien iš aprašymo sunku spręsti, kokios lervos taip gausiai apsigyveno dirvožemyje. Galbūt tai daiginiai uodeliai. Šie kenkėjai daugiausia žalos padaro vazoninėms gėlėms ir jauniems daigams. Kokie ten kenkėjai bebūtų, daržą skubiai reiktų įrengti kitoje vietoje, o dirvožemiui su kenkėjais pradžiūvus visą plotą užsėkite sideratiniais augalais. Tikėtina, kad po metų ar dviejų šie kenkėjai savaime išnyks.
Adelė parašė 27 gegužės, 2022
Ar galima (ir kiek) pritrumpinti šparagų šluotas, kad nekenktų būsimam derliui? Niekur nerandu tokios informacijos.
Sodo Spalvos atsakymas: Irma Irma
Smidrai (šparagai) nėra genimi augalai. Kuo vešlesnė antžeminė dalis, tuo daugiau maisto medžiagų jie sukaups šaknyse ir tuo didesnis derlius bus pavasarį. Jei smidrai nebeišsitenka mažame darže arba nustelbia šalia esančius augalus, galite nukirpti nedidelės dalies stiebų viršūnes, patrumpinti šonines šakeles. Taip pat didelės įtakos neturės vieno kito nulinkusio stiebo pašalinimas. Bet stenkitės išlaikyti kuo daugiau tvirtų vertikaliai augančių stiebų.
Kristina parašė 15 gegužės, 2022
Sveiki, mano tujos sodintos pries tris metus,dabar jos mazdaug 60/70cm.aukscio,noreciau jas persodinti i kita vieta,kiek i ploti gali buti issikerojusios saknys,ar nepakenks joms persodinimas?
Sodo Spalvos atsakymas: Irma Irma
Suprantama, persodinimas šiek tiek paveiks tujų augimą. Gegužės antroji pusė nėra tinkamas metas perkelti augalus, nes jau prasideda ūglių augimas. Jei būtinai reikia, kaskite tujas su maždaug 0,5 m skersmens žemės gniužulu, ir iš karto neškite į paruoštas naujas duobes. Persodintas tujas gausiai palaistykite ir pasirūpinkite, kad visą vasarą joms netrūktų drėgmės.
Angele parašė 6 gegužės, 2022
atliko šilauogių žemės (durpės), kur jas galiu panaudoti, rododendrų neauginu, gal daržovems kurioms tiktų? AČIŪ
Sodo Spalvos atsakymas: Irma Irma
Rūgščias durpes galite panaudoti tik kai kurioms daržovėms bei gėlėms. Nestoru sluoksniu durpes galima paskleisti avietyne (avietėms tinka lengvai rūgštus dirvožemis). Labai gerai tinka mulčiuoti bruknes ir spanguoles. Naudokite jas rūgštynių lysvėje. Gėlynuose durpės tinka sibiriniams vilkdalgiams, viržiams ir erikoms, epimedžiams, astilbėms.
Gvidas parašė 23 balandžio, 2022
Sveiki, kokia kirminų dienos kilmė ir kaip ji nustatoma? Ačiū
Sodo Spalvos atsakymas: Irma Irma
Sausio 25-oji yra simbolinis pusiaužiemis, liaudyje dar vadinama barsuko diena, kumeliuko krikštynomis, kirmėline. Su šia data yra susiję daug prietarų - ieškoti barsuko pėdsakų ir pagal juo spręsti apie antrąją žiemos pusę, apeiti ir pabelsti į obelis, kad gerai derėtų, nedirbti nieko su augalais ir pan. Kurią savaitės dieną būna sausio 25-oji, ta ir lieka kirminų diena visus ateinančius metus.
Rūta 15 parašė 22 balandžio, 2022
Kada galima persodinti pelargonijas į atvirą balkoną?
Sodo Spalvos atsakymas: Irma Irma
Pelargonijas į atvirą balkoną persodinti galima, kai naktimis temperatūra nebenukrenta žemiau 5 laipsnių šilumos. Dažniausiai taip būna apie gegužės vidurį. Iki to laiko augalus reikėtų pratinti prie lauko sąlygų, tik dienomis išnešant į balkoną.
Aurelija parašė 20 balandžio, 2022
Sveiki, turime gyvatvore is “ligustrum ‘liga’ “. Gyvatvore auskta 2m , taciau vietomis pradejo atsiradinet skyles ( gyvatvore nera tokia vesli), o kai kur is vis atrodo lyg medziai jau nebegyvi nors lapu pumpureliai vos vos mezgasi. Taip pat tose vietose, kur gyvatvore isretejus yra labai daug juodu uogu. Ka patartumet kaip ja atgaivinti? Ar tiesiog israut ir i tas vietas sodinti naujus sodinukus? Ar iskirpti iki tam tikro aukscio ? Ar is vis imanoma tas vietas atgaivinti ?
Sodo Spalvos atsakymas: Irma Irma
2 m aukščio gyvatvorė jau tikriausiai turi nemažai metų. Todėl natūralu, kad kai kurios ligustrų šakos apmiršta, o išretėjusiose, šviesesnėse vietose gyvybingos šakos sukrauna žiedus ir užmezga vaisius. Sunku patarti, nematant kokio tankumo yra ta gyvatvorė. Reikėtų įsitikinti, kad išdžiūvo ne atskiri krūmai, o tik atskiros šakos. tada verta gyvatvorę atnaujinti: anksti pavasarį ji nukerpama iki 10-15 cm aukščio ir krūmams leidžiama atželti nuo pažemės. Iš jaunų atžalų formuojama nauja gyvatvorė. Jei išdžiūvo kai kurie atskiri krūmai, juos reiktų išrauti ir pasodinti naujus.
Vitalija parašė 7 balandžio, 2022
Laba diena. Prašau patarimo dėl vejos, kurioje tankiai auga krokai, priežiūros pavasarį. Nors veja po žiemos nedekoratyvi, samanota, skarifikuoti negaliu dėl žydinčių gėlių. Tręšti dabar vengiu, bijodama suaktyvinti žolės augimą. Tada tektų ją pjauti, dar nespėjus nudžiūti krokų lapeliams. Ar tiesiog apsišarvuoti kantrybe ir atidėti skarifikavimą ir tręšimą vasarai? Ar tiktų tada pavasarinės trąšos, ar iškart pereiti prie turinčių daugiau fosforo ir kalio? Dėkui už atsakymą.
Sodo Spalvos atsakymas: Irma Irma
Veja su žydinčiomis svogūninėmis gėlėmis prižiūrima kitaip, nei tradicinė. Visi priežiūros darbai atliekami vėliau, pradėjus gelsti svogūninių gėlių lapams. Pirmą kartą nepakenktų patręšti pavasarinėmis trąšomis, o vėliau jau naudokite skirtas vasarai. Jei būtinai norite idealios tvarkingos žolytės, ji turėtų būti puoselėjama atsisakant bet kokių kitų augalų - tiek žydinčių pavasarinių svogūninių ar saulučių, tiek dobiliukų ir bet kokių dviskilčių žolių. Prižiūrintys žydinčias vejas-pievutes turi rinktis kompromisinį variantą, kad būtų gerai ir žydintiems augalams, ir žolynams.

Šiandien

  • Liepos 27, šeštadienis.
  • Saulė teka 05:21, leidžiasi 21:29.
  • Mėnulis teka 23:29, leidžiasi 13:36.
  • Mėnulis Jautyje 20:23, dylantis, III ketvirtis. Pilnatis liepos 21 d.
  • Natalija, Svalia, Žintautas, Žintautė, Sergijus, Panteleonas, Subartas
  • Šaknų diena. Galima krauti komposto krūvas, vežti ir kratyti mėšlą, sodinti šakniavaisius, juos tręšti. Imkite derlių, kurį reikės džiovinti, ilgam laikymui. Naikinkite dirvožemyje gyvenančius kenkėjus. Rinkite vaistinių augalų šaknis; iš jų paruošti preparatai šią dieną yra ypač veiksmingi. Skinti gėles, gerai laikysis vandeny. Nepalanki diena sodinti gūžines salotas, ruošti malkas, konservuoti, virti uogienes, sandėliuoti, krauti derlių.
  • Jei voras tinklą pina, bus giedra.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kaip gaunate „Sodo spalvas“?

Įvykių kalendorius