Klausk specialisto
568 klausimai.
Sodyboje daug metų auga putino krūmas, noriu paklausti kodėl pradeda žydėti ir žiedai pagelsta. Uogų nebūna. Kažkas graužia lapus, žiedus. Galvoju kažkokie kenkėjai užpuolė. Prašau parašykite kaip prižiūrėti putiną, kada tręšti, genėti? Kaip kovoti su kenkėjais?
Ar galima dar sodinti remontantines avietes (x-29), kadangi nerodo dar šalčių ir lapkrityje? Ir ar būtina perarti dirvą, prieš tai buvo daržas?
Kokiais chemikalais obelukes, slyvukes ir persikus purkšti pavasarį prieš pumpurų brinkimą?
Ar reikia žiemai dengti ne tik obelų, kriaušių, bet ir vyšnių, slyvų, sedulų kamienus? Sode jau radome zuikių, stirnų pėdsakus, voverių pribertus riešutus nežinia iš kur. Miela, bet...
Galbūt galėtumėte parekomenduoti žmogų, kuris puikiai išmano naminius augalus, kuris už atlygį galėtų pakonsultuoti, kaip genėti ir dauginti naminius augalus? Internete medžiaga labai padrika ir nekonstruktyvi, norėčiau įgauti profesionalumo šiuo klausimu.
Norėčiau paklausti ką daryti taip netikėtai prisnigus su rožėmis? Lapai žali, kaip jas dengti, ar nuskinti lapus, ar laukti gal atšils?
Rugpjūčio mėnesio gale gavau dovanų rožę vazonėlyje. Ji vadinasi METEOR KING TERRAZZA. Ant lapelio parašyta, kad ją galima auginti tiek lauke, tiek kambaryje. Tad ji apie mėnesį žydėjo mano kambaryje, šviesioje vietoje, bet ne ant tiesioginių saulės spindulių. O dabar pradėjo mesti lapelius ir džiūti šakelės. Žemės neperdžiovinu, bet ir neperlaistau. Ką daryti, kad ji man nenumirtų iki pavasario, nes planuoju ją pasisodinti savo alpinariume.
Nuo ko priklauso burokėlių spalva? Šiemet dauguma mano burokėlių buvo su balkšvais ratilais viduje.
Ar galiu iš vienos vietos į kitą persodinti jaunus šaltalankius?
Ar žiemai reikia apkarpyti rožes ir jas uždengti?
Kokiais chemikalais purkšti medžius ir kokį mėnesį tinkmiausias laikas?
Pernai rudenį pasodinau vienmečius obelų sodinukus. Žiemą nušalo viršūnės. Jas nukirpau. Kaip suformuoti naujas viršūnes?
Auginau lipikinę kobėją. Nors sakoma, kad ji duoda vaisius labai retai, tačiau ji man davė nemažai vaisių. Labai noriu užsiauginti ją kitąmet tik nežinau, kaip dabar elgtis. Ką daryti su vaisiais, kaip ir kada sodinti?
Gyvenu prie pušyno. Ar galėčiau spyglius ir šakeles panaudoti mulčiui šilauogėms? Ar šilauoges galima laistyti actu parūgštintu vandeniu, taip pat elektrolitu (taip girdėjau laidoje, berods Sadovodstvo)?
Vėjas sulaužė rožės pergolę, ir dabar rožė guli ant žemės. Ar būtina rožę pakelti? Ar nieko per žiemą neatsitiks, jei gulės ant žemės?
Norėčiau sužinoti dėl kokių priežasčių obuoliams po žievele yra daug rusvų mažų dėmelių (panašių į sumušimus), nors iš pažiūros (nenulupus) obuolys atrodo gerai ir tų dėmelių nematyti. Šios dėmelės labai greit išsiplečia, kai obuoliai nuskinami ir sunešami į patalpą. Ypač daug tokių obuolių turi Auksis (obelis apie 15 metų). Tą pačią problemą turi ir Delikatesas, kuris dera tik trečius metus. Obelys purkštos skoru tik pavasarį po žydėjimo. Jei tai liga, kokios galimybės pagydyti. Ar tai pasikartos ir kitąmet?
Jau keletą metų mūsų sodyboje gražiai auga trešnės medis, bet užmezga tik keletą vaisių ir šakelių viršūnėlėse lapai susisuka, o ten, žinoma, įsikuria kenkėjai – amarai. Ką galėtumėte patarti, ką mums daryti?
Pavasarį avių mėšlą sudėjau į krūvą ir uždengiau, kad perpūtų. Dabar rudenį noriu iškratyti darže. Prašau parašyti, gal nevisom daržovėm tinka avių mėšlas? O gal dar anksti iškratyti darže, gal ilgiau pūdyti?
Kitas klausimas – šiltnamyje pomidorus puolė amaras, laiku jais atsikračiau purkšdama ūkiško muilo ir pelenų šarmų. Dabar šiltnamį dezinfekavau. Prieš perkasant galima avių mėšlo iškratyti?
Jau keturi metai kaip auginu raudonlapį pūkenį. Auga iš pietų pusės, krūmas vešlus, aukštas, bet niekada nepasipuošia savo pūkais. Įdomu kodėl? Ko jam trūksta?
Mūsų levandų (ir senų, ir jaunų) krūmai iš vidaus pajuodavę, kaip joms padėti?
Noriu į lauko vazoną sodinti viržių ir chrizantemų. Kokias žemes naudoti?
Kada dauginti mandevilas?