Klausk specialisto
568 klausimai.
Kieme auga nedidelio aukščio sidabrakrūmiai. Žydėjo gausiai visą vasarą rausvais žiedeliais - iš tiesų džiugino akis ir širdį. Tačiau nužydėjus lieka sėkladėžės, per žiemą nenubyra. Pernai pavasarį skainiojau. Dabar krūmeliai jau paaugę (jiems treji metai bus vasarą). Tas skainiojimas pasidarys ilgai trunkantis ir nykus darbas. Gal galima genėti, nukirpti šakelių viršūnes, kad neliktų sausų pernykščių sėkladėžių, ar kaip ten vadinasi tai, kas liko nužydėjus. Jei taip, kada dabar tai geriau daryti? Ačiū.
Noriu pasisėti prieskonių ir vaistažolių, ir padaryti jų gėlyną. Parašykite, kuriuos iš jų reikia sėti į vazonėlius? Kada? O gal geriau sėti tiesiai į dirvą? Noriu sėti jonažolės, ežiuoles, levandos, pelyną, kmynų. Ačiū.
Sveiki, norėčiau sužinoti, ar visas daržovių ir gėlių sėklas būtina stratifikuoti? Ačiū.
Laba diena, agrastų vaisiai vasarą būna aptraukti tokia tarsi pūkuota, švelnia pilka plėvele. Kokios to priežastys gali būti ir kaip to išvengti?
Dovanų gavau pachirą aquatica.Patarkite, kaip ją auginti. Ar galima laistyti kambarinius augalus filtruotu vandentiekio vandeniu (dėti druskos filtrai vandeniui minkštinti)?
Ką tik internete perskaičiau, atrodo, dalykišką straipsnį apie medžių priežiūrą (http://www.manonamai.lt/mano-sodas-ir-kiemas/kiemas/5-populiariausi-mitai-apie-medziu-prieziura.d?id=73402806). Labai prašau sodininkystės specialistų nuomonės, kurios iš straipsnyje išdėstytų nuostatų naudotinos praktinėje sodininkystėje. Būčiau dėkingas ir už platesnio pobūdžio komentarus.
Dėkoju.
Labai patinka TV laidos apie sodininkus ir ūkininkus. Matau labai gražius daržus be piktžolių. Tiesiog stebuklingai neauga žolės. Kaip jūs taip išnaikinat tas piktžoles? Pas mano drauges sode jų apstu. Kol nuravi vieną daržo pusę, kita jau užžėlusi. Pasidalinkite ta paslaptimi. Ačiū.
Pasėjau raudonuogės vynuogės sėklas, jos sudygo. Bet nežinau, kaip toliau prižiūrėti. Pirmaisiais metais jas sodinti lauke ar šiltnamyje? Patarkite, kaip elgtis. O gal auginti vazone ir kitais metais sodinti lauke?
Rudenį mamai nupirkau mažą šilkmedį ir jį pasodino žiemot į šiltnamį. Noriu paklausti, kada galima persodinti ir kaip jį prižiūrėti?
Gerokai virš 10 metų sode auginu lauravyšnės krūmą. Puikus augalas, bet natūrali krūmo forma netikusi. Nepasisekė rasti informacijos, ar šis krūmas pasiduoda formuojamas, kokių reikėtų laikytis principų.
Laukiu Jūsų pagalbos ir iš anksto dėkoju.
Namuose skursta augalai. Norėčiau lentynoje įmontuoti dirbtinį apšvietimą, bet nežinau, kokios tinka lempos (lentyna 90x60 cm, aukštis – 50 cm).
Sveiki, gavau kavamedį. Jei galit, patarkite, kaip jį auginti.
Ar galiu 3 metų šilauoges pavasarį persodinti į kitą vietą?
Vazone auginu alstromeriją. Per vasarą labai gražiai augo ir žydėjo lauke. Kaip man dabar elgtis su ja, kad sėkmingai sulauktų pavasario?
Namuose auginu įvairių tropinių/atogražų augalų. Visiems augalams 1-2 metai, tręšiami organinėmis arba kompleksinėmis trąšomis. Vasarą laistoma daug, žiemą saikingai, taip pat ribojamas tręšimas. Nuo spalio mėnesio naudojamos spec. šviesos apšviesti augalams. Bet avokado (Persea americana) ir Peruvinės anonos (Annona cherimola) lapai pradėjo ruduoti ir kristi. Anona išvis lapeliai pasidengė keistomis rusvomis dėmėmis, kurios matomos iš lapo apačios. Augalų neperlaiščiau, drėgmė ir temperatūra gera, šviesos irgi manau pakankamai. Gal žinote, kas galėtų būti negerai?
Kreipiuosi į jus, nes nebežinau, kaip kovoti su įsisenėjusia problema. O problema tokia, kad mano augalus apniko mažos muselės. Žinau, kad atsiranda nuo perlaistymo, na bet dabar jau reikia rasti būdą kaip išnaikinti. Muselės gyvena paviršiuje, arba vazono apačioje, kur yra skylutes vandeniui nutekėti.
Augalų persodinimas nepadėjo. Substrato išdžiovinimas nepadėjo, išdžiovinau tiek substratą, kad augalai pradėjo vysti. Gaudžiau museles visokiais lipniais spąstais, deja matyt jau jų yra per daug, kad pavyktų visas pagauti ir nebegalėtų veistis. Toliau prasidėjo kova pasitelkiant insekticidus: PULNEX milteliai, barsčiau paviršių irgi neįveikė. Purškiau augalą, bei substrato paviršių su NeemAzal nepadėjo. Purenu dirvos paviršių. Galiausiai nebežinau, kaip dar kovoti. Galbūt reikia atsikratyti augalais?
Dar pagalvojau, gal reikia išpurkšti paviršių ir vazono apačią kur yra skylutes, bet pro skylutes į vidų įpurkšti dichlofoso pačio stipriausio? Tik ar tai nepakenks augalams, nežinau, kokios ypatybės, jautrumas yra mano augalų. Aš surašysiu dabar ką auginu, gal žinosite su kuriuo augalu atsargiau elgtis: avokadas, peruvine gvajava, mažasis bananas (Musa tropicana), citrinmedis, kavamedis, raguotasis melionas, peruvinė anona, svyruoklinis fikusas, aitrioji paprika, ananasas, papajinis melionmedis, karambolinė averoja.
Noriu paklausti kodėl gelsta orchidėjų lapai?
Nuardžius šiltnamį, pomidorus turėsiu auginti atvirame grunte po priedanga. Kadangi toks auginimas gana problemiškas, prašyčiau Jūsų patarimo, kokias veisles geriau pasirinkti. Gal yra kokių tokio auginimo subtilybių?
Jau 8 metus prie namo sienos auginu kininę visteriją. Vis tikiuosi sulaukti žydėjimo, bet prieš dvejus metus buvo vienas mažas žiedas, o kitais metais vėl nieko. Radau patarimą, kad ji mėgsta rūgščią dirvą, patręšiau trąšomis šilauogėms. Kiekvieną rudenį nugeniu per vasarą stipriai sužėlusią visteriją. Ką daryt? Kur galima rasti specialistą, kad padarytų dirvos tyrimą, ir duotų patarimą?
Auginama kambarinė gėlė kalatėja leidžia nemažai atžalų. Keletą jų pabandžiau įšaknydinti, ir labai sėkmingai. Tačiau naujieji augalai beveik neauga aukštyn, tačiau vis leidžia naujus ūglius. Dvejų metų gėlytės turi 10 ir 11 stiebelių.
Kaip turėtų būti auginamos ir, svarbiausia, kaip formuoti jaunas kalatėjas?